Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jest oficjalne zapewnienie ministra Szczerskiego: Donald Trump z wizytą w Polsce od 31 sierpnia wieczorem do 2 września

am 13:51 30 lipca 2019
Telewizja Republika
Donald Trump z wizytą w Polsce od 31 sierpnia wieczorem do 2 września - poinformował szef gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. 1 września prezydent USA weźmie udział w uroczystościach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Warszawie.

Minister wskazał, że o szczegółach wizyty w oficjalnym komunikacie poinformuje również Biały Dom. Informacja ma pojawić się jeszcze dziś.

Prezydent Andrzej Duda 12 czerwca w Waszyngtonie powiedział, że prezydent USA Donald Trump otrzymał zaproszenie do Polski na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. - I wiele wskazuje na to, że robi wszystko, by w tych uroczystościach wziąć udział - mówił prezydent. 

Uroczystości 1 września będą największym zjazdem na poziomie głów państw od warszawskiego szczytu NATO.

Współpracownicy prezydenta Andrzeja Dudy z potwierdzeniem wizyty amerykańskiego przywódcy czekali na jej ogłoszenie przez Biały Dom. Do Warszawy zaproszono również przywódców państw NATO, Unii Europejskiej i Partnerstwa Wschodniego.

Władze w Polsce spodziewają się silnej reprezentacji liderów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Swoje delegacje, choć - jak słyszymy nieoficjalnie - nie na najwyższym szczeblu, przyślą też kraje Europy Zachodniej.

Niewykluczone też, że 1 września br. w obchodach udział weźmie niemiecka delegacja: prezydent Frank-Walter Steinmeier oraz kanclerz Angela Merkel.

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze