Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jest decyzja ws. handlu w niedzielę: Najpierw ograniczenie, potem całkowity zakaz

ds 19:30 22 listopada 2017
Od 1 marca 2018 r. będą dwie niedziele handlowe w miesiącu, w 2019 r. – jedna, a od 2020 r. ma obowiązywać całkowity zakaz handlu w niedziele – to propozycje poprawek PiS do projektu ustawy – powiedział Janusz Śniadek (PiS) podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu.

PiS zdecydował też, że zakaz będzie obowiązywał we wszystkie niedziele, ale zostanie wprowadzony po okresie przejściowym.

Posłowie chcą, aby nowe przepisy weszły w życie na początku marca 2018 roku, a nie – jak pierwotnie zakładano – już 1 stycznia. Oznacza to, że już za trzy miesiące sklepy będą mogły być czynne tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, w 2019 roku już tylko w ostatnią niedzielę miesiąca, a od 2020 roku wejdzie całkowity zakaz, poza nielicznymi, przewidzianymi przez ustawodawcę wyjątkami. O nich jednak jeszcze nic nie wiadomo.

Parlamentarzyści, na wniosek urzędników z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, postanowili wyłączyć z zakazu wszystkie internetowe portale zakupowe, ponieważ wiązałoby się to z unijną notyfikacją, a taki proces może potrwać nawet kilka miesięcy. Nowe przepisy mają też prawdopodobnie uwzględniać wyjątki dla sklepów znajdujących się na stacjach benzynowych oraz dworcach kolejowych.

Źródło: sejm.gov.pl, wiadomoscihandlowe.pl, newsweek.pl, onet.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.168/1) - KTO ZNALAZŁ SIĘ NA CELOWNIKU TĘCZOWYCH TERRORYSTÓW?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze