Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jedwabny Szlak jako wielka szansa dla Polski? Prezes PKP Cargo wyjaśnia!

pmb 16:27 20 maja 2019
Fot. Telewizja Republika
Od nas zależy jak ten potencjał wykorzystamy. (...) Sukces Jedwabnego Szlaku zapewni bogactwo kraju i naszych obywateli – powiedział prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz, który był gościem red. Kaźmierczaka w specjalnym wydaniu programu „Biznes Polska” w Telewizji Republika. Rozmowa została przeprowadzona w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

– Nowy jedwabny szlak znajduje się na skrzyżowaniu północ-południe. Dzisiejsze położenie Polski jest dla nas błogosławieństwem, jest dla nas historyczne. Znajdujemy się na skrzyżowaniu tych szlaków i chodzi o to, żeby to położenie geograficzne, które było dla nas przekleństwem przez tyle lat, teraz dobrze wykorzystać – podkreślał prezes PKP Cargo. – Od nas zależy jak ten potencjał wykorzystamy, jak zaabsorbujemy te wielkości ładunków, czy te ładunki trafią do nas, czy do innych krajów Unii Europejskiej. Sukces Jedwabnego Szlaku zapewni bogactwo kraju i naszych obywateli.

– Deficyt wymiany handlowej jest zdecydowanie na korzyść Chin. Jeżeli patrzymy przez całość wymiany handlowej, w aspektach globalnych w 2016 r., to mniej więcej jedna trzecia wymiany, czyli 30 proc. to była wymiana z Europy do Chin. Z Europy do Azji było to 70 proc – zaznaczył prezes PKP Cargo.

Zobacz całość nagrania:


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze