Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jednak nie chcą już "bronić granic"? Szczerba kluczy ws. uchodźców i... zarzuca PiS rasizm

JJ 17:34 5 marca 2020
Wikimedia Commons/Fot. Piotr Drabik, CC BY 2.0
Wygląda na to, że Platforma Obywatelska powtarza scenariusz z roku 2018, kiedy to ówczesny prezes tej partii, Grzegorz Schetyna stwierdził, że jest przeciwny przyjmowaniu do Polski imigrantów z unijnego rozdzielnika. Później zarówno sam Schetyna, jak i inni politycy PO, kluczyli, kręcili i próbowali „wybrnąć” z tej wpadki- przypomnijmy, że takie słowa padły z ust Schetyny po ponad dwóch latach ataków opozycji na rząd PiS za odmowę przyjęcia imigrantów.

Podobna sytuacja ma miejsce obecnie, w obliczu kryzysu na granicy turecko-greckiej. Przed kilkoma dniami kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska, która jeszcze w 2017 r. twierdziła, że jeżeli jej partia dojdzie do władzy, na pewno rozlokuje w Polsce 7 tys. uchodźców, powiedziała, że obecnie Polska powinna pilnować swoich granic przed napływem imigrantów. Najwyraźniej nieco innego zdania był jeden z jej partyjnych kolegów, poseł Michał Szczerba.

Polityk KO miał ogromny problem z odniesieniem się do wypowiedzi kandydatki na prezydenta na temat uchodźców. Z wypowiedzi Szczerby w Radiu Plus można wnioskować, że opowiedziałby się za ich przyjęciem.

– Wie pan, to była wypowiedź podczas konferencji dot. drożyzny. Oczywiście telewizja Kurskiego, która próbuje w tej chwili zabrać 2 mld zł z onkologii na swoją propagandę, tego typu typu pytania zadaje- w taki sposób poseł odpowiedział na pytanie redaktora Jacka Prusinowskiego o wypowiedź wicemarszałek Sejmu. Dziennikarz szybko jednak sprowadził polityka do pionu.

– Mi nie płaci telewizja Kurskiego, po prostu czytam… to Lewica też mocno krytykuje. (…) PO jest przeciwko przyjechaniu muzułmanów jako takich?- spytał Prusinowski. Poseł Szczerba w odpowiedzi zarzucił PiS rasizm:

– Nie, takie rasistowskie kryteria muzułmanie czy nie muzułmanie, stosuje tylko PiS w ramach swojej propagandy i straszenia uchodźcami- stwierdził parlamentarzysta PO, jednak nadal nie udało mu się zbić z tropu prowadzącego audycji.

– Nie tylko PiS, bo PO wyliczyła 100 afer PiS i tam jest też afera z migrantami, że muzułmanie przyjechali- przypomniał. Szczerba postanowił zacytować Irenę Sendlerową: „każdemu kto tonie, należy podać rękę”. Redaktor Prusinowski, ponieważ nadal nie mógł wyciągnąć z polityka konkretów, zapytał wprost, czy Polska powinna przyjąć migrantów, którzy z racji zmiany stanowiska Turcji mogą napłynąć do Europy.

– Wie pan, to jest odpowiedzialność rządu. My nie będziemy wyręczać rządu. My chcemy mieć prezydenta, strażnika konstytucji. Politykę europejską prowadzi rząd, a nie prezydent (…)

Trzymamy kciuki, chcemy wzmacniać politykę wspierania Włoch, Grecji. To są te kraje najbardziej narażone na zwiększoną liczbę uchodźców. (…) Kraje członkowskie powinny być zobowiązane do pomocy tym krajom- stwierdził Michał Szczerba.

Platforma Obywatelska jest jak ta żaba ze starego kawału o lwie, który zebrał w lesie wszystkie zwierzęta i kazał pięknym stanąć po lewej, mądrym- po prawej. Żaba nie zajęła żadnej ze stron, twierdząc, że przeciez się nie rozdwoi. Wydaje się jednak, że w takich kwestiach wyborcy powinni znać poglądy kandydatów na wysokie urzędy państwowe. 

 

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze