Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jaworzno:Bezdomna kobieta zatrzymana przez policję. Rzuciła kamieniem w 6-letnią dziewczynkę

JJ 16:08 14 lipca 2020
Policja poszukiwała 46-letniej kobiety w związku z podejrzeniem o usiłowanie zabójstwa małej dziewczynki. Klaudia Sz. rozpoznana przez małżeństwo z Chrzanowa jest już w rękach policjiTwitter
Policja z Jaworzna prowadziła poszukiwania bezdomnej 46-latki, która jest podejrzana o usiłowanie zabójstwa 6-letniej dziewczynki. Przed chwilą Klaudia Sz. została zatrzymana. W poniedziałek wieczorem kobieta rzuciła kamieniem w małą Oliwię. Po zdarzeniu dziewczynka przeszła operację.

Sytuacja miała miejsce w poniedziałek ok. godziny 21 przy ul. Matejki w Jaworznie. Rzecznik lokalnej policji, asp. sztab. Michał Nowak wyjaśnił w rozmowie z mediami, że kobieta „podeszła do bawiących się dzieci i bez wyraźnego powodu rzuciła w jedno z nich kamieniem”.

Jak poinformował asp. Nowak, poszkodowana została sześcioletnia dziewczynka. Dziecko z poważnymi obrażeniami głosy zagrażającymi jej życiu i zdrowiu trafiła do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w katowickiej dzielnicy Ligota.

Rzecznik szpitala ujawnił, że 6-letnia Oliwia przeszła w GCZD wielogodzinną operację, a jej stan lekarze oceniają teraz jako dobry.

Według danych policji, podejrzana o usiłowanie zabicia dziecka to 46-letnia Klaudia Sz., osoba bezdomna, często podróżująca po całym kraju. Zdjęcie poszukiwanej kobiety opublikowano we wtorek na stronach internetowych jaworznickiej i śląskiej policji. Jak mówią świadkowie, w dniu zdarzenia 46-latka była ubrana w niebieską kurtkę.

Jak czytamy w internetowym wydaniu „Super Expressu”, bezdomna jest dobrze znana mieszkańcom osiedla Podwale, na którym doszło do tragedii. Mieszkańcy twierdzą, że kobieta, która sypia na klatce schodowej, regularnie uprzykrza im życie. Matka poszkodowanej Oliwki powiedziała dziennikarzom tabloidu, że 46-latka już wcześniej agresywnie zachowywała się wobec dzieci z osiedla- próbowała oblać je wrzątkiem lub bić kijem. Mieszkańcy od dawna apelowali do stosownych służb w sprawie bezdomnej, jak jednak oceniają, ich interwencje nie przyniosły rezultatu.

Policjanci prosili o pilny kontakt osoby, które widziały podejrzaną lub miały informację o jej miejscu pobytu. Radio Zet przed godziną 16 poinformowało, że kobieta została zatrzymana. Kiedy zatrzymywała samochody w Chrzanowie, rozpoznało ją pewne małżeństwo.

 

Źródło: Polskie Radio 24, SE.pl, Radio Zet

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze