Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jastrzębski: Polska należy do UE, ponieważ naszemu państwu i Unii Europejskiej to się opłaca

JD 16:37 4 grudnia 2020
Parlament Europejski w Strasburgu.pexels.com/Artur Roman
W dzisiejszym programie Republika po południu goścmi red. Ilony Januszewskiej byli Kamil Jastrzębski (Porozumienie) oraz Milena Kowalska (PO).

- Dalszym krokiem powinno być zachęcanie kolejnych grup społecznych do tego, aby się szczepić. Kwestią dyskusyjną powinno być zobowiązanie czy ta szczepionka jest dobrowolna, czy obowiązkowa. Ja w tym momencie jestem za dobrowolnością - powiedział Kamil Jastrzębski.

- Szpitale potrzebują pomocy finansowej i infrastrukturalnej. Takie apele płyną ze strony samorządowej, jak i samych szpitali. Przed nami ogromna praca, aby przygotować poszczególne jednostki na szczepienie obywateli. Uważam, że powinna być to kwestia dobrowolna - powiedziała Kowalska.

- Zgadzam się, że będzie to wielkie przedsięwzięcie logistyczne i wyzwanie dla całego państwa. [...] w I i II fali pandemii wiele samorządów było sobie w stanie z tym poradzić. W skali makro Polska na tle Europy radzi sobie przyzwoicie - podsumował Jastrzębski.

Tematem programu była również praworządność i budżet UE.

- Polska należy do UE z prostego powodu, ponieważ i naszemu państwu i Unii Europejskiej to się opłaca. Jesteśmy zbyt dużym państwem populacyjne i w zbyt newralgicznym miejscu geopolityczne więc jakiekolwiek marzenia o Polexicie nie wchodzą w grę. To jest absolutnie fikcyjny scenariusz - powiedział Kamil Jastrzębski.

- Jesteśmy politykami, którzy działają dla obywateli polskich. Ja nie słyszę, żeby Francja miała problemy z Trybunałem Konstytucyjnym - powiedziała Kowalska. 

- Jeżeli uzależniamy wysokość kwestię wypłat od innej zmiennej, to ona musi być maksymalnie konkretna. W momencie, gdy pojawia się hasło o ogólnym pojęciu albo ogólnej interpretacji danego zjawiska niestety należy postawić weto. W momencie, kiedy pozwolimy na dowolne interpretacji danego zjawiska, to się może obrócić przeciwko nam - podsumował Jastrzębski.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze