Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jaśkowiak za legalizacją małżeństw homoseksualnych. „Należy zapewnić im takie prawa, które są w małżeństwie”

PR 10:17 25 listopada 2019
Facebook.com/Jacek Jaśkowiak
Wprowadzenie małżeństw homoseksualnych to kwestia dyskusji - zaznaczył prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Oznajmł w RMF FM, że gdyby to od niego zależało, małżeństwa takie byłyby w Polsce legalne i miałyby takie same prawa. W takim razie miałyby mieć też prawo do adopcji?

 Jaśkowiak gosząc w RMF FM zapewnił, że decyzję o udziale w prawyborach prezydenckich w PO podjął samodzielnie.

- Jestem człowiekiem centrum, natomiast oczywiście mam sporą wrażliwość na biedę, na wykluczonych - odpowiedział Jaśkowiak.

Gdy rozmowa zeszła na temat małżeństw homoseksualnych, stwierdził, że jest to kwestia do tyskusji, natomiast oznajmił , że na pewno należy zapewnić osobom, które są w związkach homoseksualnych, takie prawa, które mają małżeństwa.

Jaśkowiak wskazał wprost, że jego zdaniem na pewno należy zapewnić osobom, które są w związkach homoseksualnych, takie prawa, które mają małżeństwa - przede wszystkim możliwość uzyskiwania w szpitalu informacji o stanie zdrowia partnera czy prawo do dziedziczenia. Wtedy jednak, zanim polityk przeszedł do omawiania dalszych kwestii, redaktor Mazurek przerwał by dopytać wprost, czy gdyby to od niego zależało małżeństwa homoseksualne byłyby w Polsce legalne, odparł: "Tak".

Wskazując, ze pary komoseksualne powinny mieć takie same prawa jak małżeństwa, znaczyłoby to jednak także to, że Jaśkowiak popiera adopcje dzieci przez takie pary.

 

Czytaj także:

Lichocka do Żukowskiej w "7x24": przestraszyliście się słów pani Kidawy-Błońskiej, że jesteście nic nie warci...

Źródło: RMF FM

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze