Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jarosław Kaczyński: Trzeba pójść na wybory 13 października i zagłosować na listę PiS. Będą się decydowały losy polskiej wsi i miast, całego polskiego narodu

PR 14:27 11 sierpnia 2019
twitter.com/pisorgpl
Jako PiS uznajemy, że Polacy to wspólnota i wszyscy w tej wspólnocie muszą mieć równe prawa; naszym dążeniem jest doprowadzenie do tego, by każdy, niezależnie od tego, gdzie mieszka miał równe szanse i równe możliwości - mówił prezes PiS podczas pikniku w Zbuczynie (woj. mazowieckie).

Prezes PiS w przemówieniu do uczestników pikniku podkreślał, że rolnicy zmagają się zarówno z naturą, jak i cenami ich produktów.

- Jest także niebezpieczeństwo i trudność zupełnie innego rodzaju - otóż w Polsce są tacy i oni przez wiele lat rządzili, ostatnio przez 8 lat, którzy wyznają starą koncepcję, zrodzoną jeszcze w Związku Sowieckim - że rozwój powinien odbywać się kosztem wsi (...) istota jest taka, że rozwijać się mają wielkie miasta, a mniejsze, w szczególności wieś, ma płacić i czekać, aż przyjdzie taki moment, że ten rozwój się rozszerzy - mówił Kaczyński.

Prezes PiS mówił, że w latach 2007-2015 dochodziło do prywatyzacji mleczarni bez planu, likwidacji połączeń komunikacyjnych, komisariatów policji.

- Zabierano miejsca pracy, tym, którzy nie są rolnikami, ale mieszkają na wsi, krótko mówiąc - bardzo wsi szkodzono - przypomniał Kaczyński.

- PiS taką politykę odrzuciło, zdecydowanie i jednoznacznie. Dlaczego ją odrzuciło? Dlatego że uznajemy, my, członkowie, działacze PiS, że Polacy to wspólnota i w tej wspólnocie wszyscy muszą mieć równe prawa, także ekonomiczne i że naszym dążeniem musi być doprowadzenie do tego, by każdy, niezależnie od tego, gdzie mieszka, miał równe szanse, równy poziom życia, równe możliwości dla siebie, swoich dzieci, równe możliwości awansu i w tym kierunku idziemy - zapewniał prezes PiS. 

 Prezes PiS przypomniał także o rządowej pomocy dla rolników poszkodowanych przez suszę oraz o realizacji licznych programów, które służą polskiej wsi. 

Kaczyński przypomniał, że 13 października odbędą się wybory. "To dzień decyzji, w którą stronę pójdzie Polska - w stronę zrównoważonego rozwoju, czy w stronę, która szła za poprzednich rządów".

 

Czytaj także:

Ważne słowa w "Politycznej kawie": stawiamy kategoryczny opór ideologii LGBT. Nie sprzeciwiamy się ludziom, jesteśmy tolerancyjni

Źródło: twitter.com/pisorgpl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze