Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jarosław Kaczyński: To był bardzo ważny rząd. Jan Olszewski załatwił bowiem kilka spraw, w tym związanych z bazami rosyjskimi w Polsce

PR 8:50 15 lutego 2019
Telewizja Republika
Gośc "Sygnałów Dnia" radiowej Jedynki prezes PiS Jarosław Kaczyński rozmawiał dziś z red. Katarzyną Gójską przy okazji rozpoczynających się dziś uroczystości pogrzebowych byłego premiera. - Jan Olszewski wyznaczył pewną drogę. Realizacja jego wizji została zatrzymana na 13 lat, ale pozostała częścią polskiej polityki i została znowu podjęta przez nasz rząd - mówił "Sygnałach dnia" Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

Dziś rozpoczynają się uroczystości pogrzebowe zmarłego w miniony czwartek Jana Olszewskiego, byłego premiera polskiego rządu. Te wydarzenia będzie transmitować dla Państwa Telewizja Republika.

W audycji Polskiego Radia prowadzonej przez red. Katarzynę Gójską, prezes Jarosław Kaczyński oceniał krótki czas pełnienia przez zmarłego urzędu premiera RP.

- To był bardzo ważny rząd. Jan Olszewski załatwił bowiem kilka spraw, w tym związanych z bazami rosyjskimi w Polsce. Pomysłem ówczesnego prezydenta Lecha Wałęsy było stworzenie tam spółek polsko-rosyjskich. W istocie był to pomysł rosyjski, przyjęty przez Wałęsę. Gdyby doszło do jego realizacji, mielibyśmy do czynienia z kontynuacją obecności wojsk rosyjskich w Polsce - stwierdził Kaczyński.

Jak stwierdził prezes PiS, gdyby nie rząd Olszewskiego, Polska nie przystąpiła by do Nato w 1999 roku a znacznie później.

Jarosław Kaczyński podkreślił tekże, jak ważne było podniesienie przez Olszewskiego kwestii lustracji.

- Chodziło o zmianę istoty systemu, który wtedy funkcjonował. Przez rząd Olszewskiego została też zatrzymana rabunkowa prywatyzacja oraz rozpoczął się wzrost gospodarczy, który trwa do dziś - dodał prezes PiS.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że Jan Olszewski, był skutecznym premierem.

 

Źródło: Polskie Radio Jedynka

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze