Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jarosław Kaczyński premierem? Wicepremier Gowin nie wyklucza

PR 12:12 19 sierpnia 2019
Telewizja Republika
W poniedziałek wicepremier Jarosław Gowin (Porozumienie) powiedziuał w Radiu Wrocław, że jeżeli PiS wygra wybory, nastąpi rekonstrukcja rządu. - Najbardziej prawdopodobne jest, że premierem pozostanie Mateusz Morawiecki, ale kandydatem na szefa rządu może zostać też prezes PiS Jarosław Kaczyński - stwierdził.

Jarosław Gowin w poniedziałek w Radiu Wrocław wyraził przekonanie, jeżeli PiS wygra wybory, to dojdzie do rekonstrukcji rządu. Kto stanie na jego czele? O tym rostrzygną Morawiecki i Kaczyński.

Dopytywany, czy spodziewa się rekonstrukcji rządu, Gowin powiedział: "

- Wydaje mi się, że to (rekonstrukcja rządu - przyp.red.) jest rzecz bezdyskusyjna. Po pierwsze - nie wiadomo, kto będzie premierem. Mamy znakomitego lidera w rządzie, Mateusza Morawickiego, ale jest też potencjalnie druga kandydatura - czyli lidera całego obozu, prezesa Jarosława Kaczyńskiego i myślę, że ci dwaj liderzy między sobą rozstrzygną, kto z nich będzie piastował urząd premiera - powiedział Gowin.

- Natomiast nowa kadencja oznacza nowe wyzwania i jestem przekonany, że do mniej czy dalej posuniętej rekonstrukcji dojdzie - dodał wicepremier.

- Pan prezes (Kaczyński) wielokrotnie odżegnywał się od planu objęcia funkcji premiera, ale jeżeli 13 października o godzinie 21, okaże się, że to nam Polacy ponownie powierzają ster rządów, rozpoczniemy rozmowy. Dzisiaj nie widzę żadnego trzeciego potencjalnego kandydata na premiera. Najbardziej prawdopodobna jest kontynuacja misji przez Mateusza Morawieckiego - powiedział Gowin.

 

Czytaj także:

Macierewicz: próbują narzucić dzieciom seksualizację – demoralizację. My się na to nigdy nie zgodzimy, PiS nie dopuści na narzucenie takich zachowań

Źródło: Radio Wrocław

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze