Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jarosław Kaczyński: PiS jest gwarantem dobrego, szybkiego i sprawiedliwego rozwoju naszej ojczyzny. Dlatego zwyciężymy!

PR 11:55 19 maja 2019
Telewizja Republika dzięki uprzejmości TVP
W Krakowie podczas regionalnej konwencji PiS z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremier Beaty Szydło, Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry, jako pierwszy głos zabrał prezes Jarosław Kaczyński. - Chcemy Europy, w której Polska nie będzie wykonywała niczyich poleceń, będzie krajem samodzielnym, nie będzie niczyim klientem i będzie mogła realizować własne interesy - oczywiście we współpracy z innymi - mówił Kaczyński.

Na początku swojego wystąpienia podczas niedzielnej konwencji regionalnej w Krakowie Kaczyński wspomniał swojego zmarłego brata, b. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

- Bez niego by nas tu nie było i nie moglibyśmy złożyć społeczeństwu, naszym rodakom, obywatelom pewnej propozycji, która odnosi się do kształtu Europy, kształtu UE - powiedział Kaczyński.

Prezes PiS podkreślił, że wybory do PE mają wielkie znaczenie dla Polski i naszej przyszłości.

- Chcemy Europy, w której Polska nie będzie wykonywała niczyich poleceń, będzie krajem samodzielnym, nie będzie niczyim klientem i będzie mogła realizować własne interesy, oczywiście we współpracy z innymi, także idąc na różnego rodzaju kompromisy, bo one są nie do uniknięcia w tego rodzaju wielkim związku państw - oświadczył prezes PiS.

 

Na początku konwencji wyświetlono film, na którym poseł PO Rafał Grupiński został zapytany podczas sobotniego marszu "Polska w Europie", co Koalicja Europejska zrobi z postulatem wprowadzenia związków partnerskich. ( Grupiński (PO) zdobył się na chwilę szczerości! Nie wiedział, że był nagrywany? ZOBACZ )

- Nie chcemy Europy ideologicznej, to znaczy takiej Europy, która np. będzie narzucała nam sposób wychowania dzieci, od tego są rodzice; nie chcemy seksualizacji dzieci od przedszkola, nie chcemy tych wszystkich zdumiewających pomysłów, nie chcemy w szkołach tych pań, które mówią, że pornografia dobrze służy uczniom szkoły podstawowej - powiedział Kaczyński.

- Do czego nie chce się w tej chwili publicznie przyznawać, ale to na pewno będzie realizowane, jeżeli oni zwyciężą. My takiej Europy nie chcemy i będziemy zabiegać o to, żeby była inna - powiedział prezes PiS.

Mówił także o tym, że PiS przygotowuje kolejny "plus" no piątki, wskazując, że będzie to propozycja dla niepełnosprawnych.

Jarosław Kaczyński zwrócił się także do wyborców PO i PSL.

- Nawet jeżeli nigdy nas nie popieraliście, zastanówcie się, czy nasza oferta nie jest jednak dla Polski i Europy lepsza - powiedział.

 

 konw195_1_670

Kaczyński przekonywał podczas konwencji w Krakowie, że PiS jest lepszą formacja niż jego oponenci, bo - jak podkreślał - reprezentuje inne niż oni "wartości programowe", wskazując w tym kontekście m.in. programy społeczne.

- Ale jest także pełna determinacja, jeżeli chodzi odparcie ataków na Polskę, ataków na prawdę o polskiej historii i wreszcie ataków na polski majątek narodowy - podkreślił prezes PiS.

- Jest jedna gwarancja tego, że Polska nie będzie płaciła za niemieckie zbrodnie II wojny światowej, tą gwarancją jest władza PiS. I to jest nasze stalowe, granitowe przekonanie, że nasza władza nie dopuści do takiej sytuacji, do takiej niesprawiedliwości, do takiego kłamstwa - oświadczył Kaczyński.

 

Czytaj także:

Ważne słowa prezesa Kaczyńskiego: te 6 wartości, mogą być obronione lub utracone! [SPRAWDŹ]

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC.210) - JAROSŁAW PAPIS - PRZYJAŹŃ POLSKO-ŻYDOWSKA JEST MOŻLIWA, ALE ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze