Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jarosław Kaczyński: nie pozwoliliśmy na dalsze okradanie naszego państwa, naszego narodu, nas wszystkich; odbudowaliśmy godność

PR 11:54 22 września 2019
Telewizja Republika
Salę główną Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Krakowie wybrano na miejsce krakowskiej Konwencji PiS. - Konsekwentnie korzystając z tego co było czynione odbudowywaliśmy historyczną legitymację państwa polskiego i to co tworzy dumę naszego narodu, naszą godność – powiedział prezes PiS.

- To sala w której wygłaszałem wiele przemówień. Patrzę na prof. Dudę, jego syn jest prezydentem, po raz pierwszy tu właśnie był on przedstawiony jako kandydat i zwyciężył. Chociaż nikt nie dawał mu szans, no, nikt może poza mną - żartował prezes Kaczyński.

- To zwycięstwo to można powiedzieć początek drogi do wszystkiego co zdołaliśmy zrealizować - dodał.

- Kraków to miasto królewskie, miasto najstarszego uniwersytetu, odpowiednie by przypomnieć pewne rzeczy, co działo się po 89. roku. Zwycięstwo Andrzeja Dudy, potem PiS, wszystko co przeprowadziliśmy ma specjalne znaczenie. Po 89. roku upadł komunizm w Polsce. Ale jeśli zapytać co go zastąpiło, to ciężko powiedzieć by był to prawdziwy ustrój demokracji. To był postkomunizm, powstały po upadku komunizmu – mówił Kaczyński.

- Demokracja zakłada istnienie co najmniej dwóch konkurencyjnych elit politycznych. Ten zabieg w niemałej mierze w latach 90 się udał. Ten system był uzupełniony przez specyficzną ideologię, atak na kościół, tradycją narodową. To wszystko im przeszkadzało. Byli tacy od samego początku – to skomplikowana historia – którzy przeciwstawiali się temu. Jedną z takich sił było Porozumienie Centrum, z której wyrosło Prawo i Sprawiedliwość. Na krótko PiS przejął władze i zrealizował pierwsze kroki w kierunku naprawy, potem przy kolejnym przejęciu władzy uczyniono kolejne kroki. Władzę przejęła wtedy nowa ekipa. Która nie miała nic wspólnego z komunizmem ani postkomunizmem. Jest wciąż przedmiotem potężnego ataku – jak i w latach 2005 – 2007 był prowadzony. Miał być skuteczny jak wtedy, ale nasi przeciwnicy nie wzięli pod uwagę, że tym razem będziemy w stanie rządzić sami, bez złych sojuszników i będziemy w stanie sami zrealizować nasz program. Program społeczny, gospodarczy, program naprawy państwa. Ta realizacja programu, zmiana struktury społecznej, struktury zarobków, spowodowało zmianę Polski i to, że możemy zabiegać o przedłużenie naszej władzy. Konsekwentnie korzystając z tego co było czynione odbudowywaliśmy historyczną legitymację państwa polskiego i to co tworzy dumę naszego narodu, naszą godność. Odbudowywaliśmy elementarną sprawiedliwość poprzez programy społeczne, zabiegi które dążyły do wzrostu płac, by ludziom żyło się lepiej. Wszystkim ludziom, a nie tylko tym, którzy korzystali z poprzedniego systemu. Odbudowaliśmy to co można określić jako sprawność rządzenia, pokazaliśmy, że można. Kwantyfikowalny program w sferze finansów publicznych. Że te pieniądze które miały być zakopane, których kazał szukać Tusk, te "piniądze" o których mówiono że nie ma i nie będzie – jednak są - powiedział.

- Nie pozwoliliśmy na dalsze okradanie naszego państwa, naszego narodu, nas wszystkich. To właśnie czyniło podstawę dla sukcesów w sferze gospodarczej to stworzyła nadzieje na lepszą przyszłość w sferze gospodarczej i to, że możemy zaplanować program na kolejne lata, na dłuższą perspektywę. To program budowy polskiej wersji państwa dobrobytu - mówił podczas konwencji w Krakowie Jarosław Kaczyński.

 

Czytaj także:

Morawiecki w Katowicach: przedstawiamy pakt dla przedsiębiorców; nie boimy się odważnych rozwiązań [ZOBACZ]

Sondaż: ponad 66 proc. Polaków przekonanych o zwycięstwie PiS

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze