Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jarosław Kaczyński: Jedność przede wszystkim. Ta droga prowadzi nas do międzynarodowego sukcesu

ds 14:04 21 października 2017
Jarosław Kaczyński (PiS)Zrzut ekranu TVP Info
– Jesteśmy razem i idziemy tą drogą, którą wybraliśmy już 2 lata temu, która prowadzi nas do sukcesu. Nie chodzi o sukcesy partii, a sukces Polski – mówił dziś Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości, prezes Polski Razem Zjednoczonej Prawicy Jarosław Gowin i prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro wystąpili na wspólnej konferencji prasowej.

— Jesteśmy razem i idziemy tą drogą, którą wybraliśmy już 2 lata temu, która prowadzi nas do sukcesu. Nie chodzi o sukcesy partii, a sukces Polski. Rozwój społeczny, poprawę nastrojów, rozwój gospodarczy i porządkowanie różnych dziedzin życia naszych obywateli. Zauważmy, że nasze działania mają społeczne poparcie, jesteśmy wspierani przez społeczeństwo, które rozumie ten program i chce go więcej. My rozumiemy Polaków, niezależnie od tego, gdzie mieszkają. To dobra zmiana dla narodu i jesteśmy wdzięczni. Chcemy podziękować za poparcie, bo bez niego nie bylibyśmy w stanie nic zrobić — mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

— Polska po raz pierwszy rozstała zaliczona do runku krajów ważnych. To zmiana statusu naszego kraju. To jedno wydarzenie, partykularne, wycinkowe. Ale nam właśnie chodzi o to, żeby status Polaków się zmienił Nie w deklaracjach, nie na papierze, ale realnie. Będziemy w Europie równi, jeśli będziemy silni gospodarczo, będziemy mieli PKB na głowę porównywalne do krajów zachodnich i będziemy silni militarnie. Nie jest łatwo, to droga pod górę. Ale idziemy w pełnej jedności i będziemy dalej szli. To przesłanie, które chcieliśmy państwu przekazać — kontynuował Jarosław Kaczyński.

Jak dodał lider większości parlamentarnej w Sejmie, „nie jest tak, że to co czynimy, jest doskonałe. Korekty będą dokonywane, bo w naszych formacjach ważny jest cel, który odnosi się do narodu, do Polski. Wszelkiego rodzaju ambicje personalne są drugo- albo trzecio-rzędne. Każdy z nas wykonuje swoje zadanie najlepiej jak tylko potrafi”.

— Rozmawiałem wczoraj z prezydentem Andrzejem Dudą, który podkreślił, że reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości to tylko mały spór w wielkiej rodzinie. Jesteśmy rodziną idącą w jednym kierunku. Jedność przede wszystkim — dodał Jarosław Kaczyński.

— Prezes Kaczyński podkreślał jedność, ale przed nami kolejne wyzwania. Obóz Zjednoczonej Prawicy jest nie tylko zjednoczony, ale wkrótce zacznie się rozszerzać. Przystąpią nowe środowiska republikańskie, jednościowe, chrześcijańskie i samorządowe. Zachowujemy jedność, rozszerzamy się, ale i kontynuujemy reformy. Przed nami jest ich wiele. Stoimy w obliczu bardzo systemowej, głębokiej zmiany w systemie nauki i szkolnictwa wyższego. Ta zmiana trwa w dialogu ze środowiskiem naukowym i studenckim — mówił z kolei Jarosław Gowin.

Prezes Polski Razem dodał, że nawet Komisja Europejska stawia na dialog i zmiany w państwach. — Ta zmiana dotyczy środowiska szczególnie istotnego, bo naukowego. W dialogu wypracujemy rozwiązania, które ewolucyjnie pchną do przodu najpierw środowisko akademickie i naukowe, a potem pchną gospodarczo cały nasz kraj — dodał Gowin.

— Jesteśmy razem i dzięki temu możemy realizować wielki projekt zmiany w naszej Polsce. Udowadniamy, że mandat demokratyczny ma dla nas znaczenie i pozwala nam działać w sposób, który jest demokratyczny. Mogę wyrazić wielką radość z tego, że na co dzień udowadniamy, że wspólnie działając możemy zmieniać obraz państwa, które było tylko teoretycznie. Wcześniej byliśmy zieloną wyspą dla oszustów. Mamy wiele namacalnych faktów, rezultatów świadczących o naszym sukcesie i tym, że już tak nie jest. Takich zmian jest bardzo wiele, ale my mamy bardzo ambitny plan dla Polski i jestem przekonany, że działając razem będziemy w stanie go realizować — skończył Zbigniew Ziobro.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze