Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jarosław Kaczyński: Holocaust był arcyzbrodnią, wyrazem najskrajniejszego zła

M.N. 16:25 18 września 2017
Telewizja Republika
– Holocaust był arcyzbrodnią, wyrazem najskrajniejszego zła. Był wyrazem skrajnego zła, które w historii pojawiało się wielokrotnie, ale w XX w. pokazało swoje najstraszliwszą twarz – powiedział Jarosław Kaczyński podczas przemówienia na wręczeniu odznaczeń im. Antoniny i Jana Żabińskich dla Polaków, którzy ratowali Żydów podczas II Wojny Światowej.

– Bardzo dobrze się stało, że pojawiła się fundacja, której celem jest to, aby ten proces uczczenia tych, którzy owe bohaterstwo wykazali był rozszerzony, kontynuowany. Fundacja „Z otchłani” to przedsięwzięcie, które ma doprowadzić do tego, że wielu z tych, którzy nie otrzymali najwyższej satysfakcji, nie zostali uznani za Sprawiedliwych wśród Narodów Świata zostaną w końcu nagrodzeni – podkreślił lider PiS.

– Antysemityzm, którzy dzisiaj istnieje przybiera inne formy niż kiedyś. Dzisiaj antysemityzm bardzo często przejawia się jako wrogość wobec Państwa Izrael, jest ona charakterystyczna dla lewicy i innych sił funkcjonujących w Europie – mówił.

– Ktoś powiedział o Izraelu, że jest małym państwem. Otóż, Izrael nie jest małym państwem. Ono udowodniło, że nie terytorium, ale siła ducha i determinacja świadczą o wielkości państwa. Jest państwem na swój sposób wielkim. Tą wielkość musimy traktować jako dowód siły ducha, ale także jako dowód, że nad nami jest siła wyższa, która o wszystkim decyduje, bo bez niej Izrael nie mógłby istnieć. To cud naszych czasów. Dzisiaj właśnie przeciwko Izraelowi kieruje się współczesny antysemityzm

– Ci, którzy pamiętają o ofiarach holokaustu i o osobach, które ratowały ludzi przed Holokaustem, to ci, którzy są, byli i będą zapamiętani jako czołówka, jako najdzielniejsi z dzielnych. Chwała im za to, chciałbym powiedzieć, że chylę przed nimi czoła

Źródło: wpolityce.pl, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze