Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jarosław Kaczyński: dziś najważniejsza jest wysoka frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego

PR 11:58 21 maja 2019
twitter.com/pisorgpl
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczac konferencji prasowej zorganizowanej w Gdańsku mówił o tym jak ważne jest morze dla rozwoju gospodarki oraz o tym, jak ważna jest wysoka frekwencja w nadchodzących wyborach. - Dziś najważniejsza jest wysoka frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego; będziemy o nią zabiegać, jak również o poparcie dla naszej partii - mówił lider Zjednoczonej Prawicy.

 

Jarosław Kaczyński powiedział na konferencji prasowej w Porcie Gdańsk, że dzisiaj dla polskiego życia publicznego najważniejsze jest, aby Polacy uczestniczyli w wyborach do PE oraz to, by frekwencja była "znacząco wyższa".

- Będziemy o to zabiegać i oczywiście o poparcie dla naszej partii - podkreślił.

Prezes Kaczyński stwierdził, że jakość reprezentacji Prawa i Sprawiedliwości PE jest naprawdę niezwykle ważna i - jak dodał - jest ona w jakiejś mierze nawet ważniejsza niż liczba europosłów.

- Oczywiście chcemy ich mieć jak najwięcej, chcemy wygrać te wybory, ale siłę dają przede wszystkim ci europosłowie, którzy się znakomicie odnajdują w warunkach europarlamentu, którzy mają wszystkie te techniczne umiejętności potrzebne do tego, żeby tam dobrze funkcjonować, a przede wszystkim mają bardzo dobre rozeznanie w polityce międzynarodowej i w Unii Europejskiej - mówił Kaczyński.

 

Jarosław Kaczyński stwierdził, że Anna Fotyga jest "niezbędna w PE" i delegacji PiS "dla jej dobrego funkcjonowania.

- Anna Fotyga to naprawdę sprawdzona osoba, mająca ogromną energię i ogromne umiejętności i dużo jeszcze do zrobienia dla Polski – powiedział lider PiS.

Prezes PiS mówił też o inwestycjach w gospodarce morskiej, jakie są i będą wprowadzane na Pomorzu. Wskazał m.in. na 200 mln zł, które zostaną przekazane na port w Ustce, program pogłębiania torów wodnych w Świnoujściu oraz budowy pływającego gazoportu w Gdańsku.

 

Zdaniem Anny Fotygi, stawka wyborów do PE 26 maja jest „naprawdę wysoka”.

- Żyjemy w tej chwili w czasach trudnych. Jesteśmy zwolennikami przynależności Polski do Unii Europejskiej. Jesteśmy w Parlamencie Europejskich i innych instytucjach, w których Polska jest reprezentowana przez przedstawicieli rządu, skutecznymi graczami. Chcemy naszą drużyną wzmacniać te działania, tak jak robiliśmy to do tej pory – zadeklarowała eurodeputowana.

 

Źródło: twitter.com/pisorgpl, youtube

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze