Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jarosław Gowin zapowiada na poniedziałek spotkanie z przedstawicielami branży fitness

ASy 21:18 16 października 2020
Jarosław Gowin zapowiedział spotkanie na poniedziałekWikimedia
Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin powiedział, że liczy na spotkanie z przedstawicielami branży fitness: - Sytuacji, w jakiej się ona znalazła w związku z pandemią, poświęciliśmy sporo uwagi – zapewnił w rozmowie z PAP.

Spotkanie odbędzie się z powodu wejścia od soboty nowych ograniczeń w działalności m.in. restauracji i sklepów, a baseny i siłownie mają być nieczynne- wynika z nowych obostrzeń w związku z Covid-19.

Ze względu na te ograniczenia branża fitness zapowiada na sobotę protest.

Również Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz w stanowisku skierowanym do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego krytycznie ocenił zapowiedź zamknięcia lub ograniczenia funkcjonowania kolejnych branż, m.in. fitness, basenów i saun. Rzecznik MŚP postuluje, "aby jakiekolwiek uniemożliwienie prowadzenia działalności gospodarczej wiązało się z koniecznością wypłacenia odszkodowań poszkodowanym przedsiębiorcom".

- Liczę, że w poniedziałek uda mi się spotkać z przedstawicielami branży fitness. Sytuacji, w jakiej ona się znalazła, poświęciliśmy sporo uwagi podczas piątkowego kryzysowego sztabu gospodarczego - wskazywał wicepremier Gowin.

Minister Gowin odnosząc się do kwestii poruszanych podczas piątkowego gospodarczego sztabu gospodarczego z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, powiedział, że rozmowy dotyczyły rozwiązań, które można zaadresować do branż objętych ostatnimi obostrzeniami. Jednomyślnie uznaliśmy, że skala obostrzeń powinna być minimalizowania, a tempo ich odmrażania tak szybkie, jak to możliwe - zaznaczył.

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7705 nowych zakażeniach koronawirusem; zmarły 132 osoby - najwięcej od początku pandemii. Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 157 608 osób. Zmarło 3440 chorych. Wyzdrowiało 87 773 chorych, ostatniej doby - 2185.

Źródło: rmf24.pl, PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze