Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Japonia: Roboty sterowane za pomocą VR zaopatrują półki w sklepach spożywczych!

D.Z. 10:53 19 września 2020
Robot Model-T.Twitter, Gentackle #StayHome (@gentackle)
Wysokie na siedem stóp roboty sterowane przez człowieka za pomocą systemu wirtualnej rzeczywistości zaopatrują półki w japońskich sklepach spożywczych. Umożliwia to zachowanie dystansu społecznego między pracownikami w czasie pandemii.

Japońskie sklepy ogólnospożywcze testują roboty zaopatrzeniowe. W ten sposób radzą sobie z niedoborem pracowników fizycznych w kraju, a także umożliwiają pracownikom zachowanie społecznego dystansu się podczas pandemii.

FamilyMart, druga co do wielkości sieć sklepów wielobranżowych w Japonii, nawiązała współpracę z firmą Telexistence zajmującą się robotami. Zamiast korzystać ze sztucznej inteligencji, robot Model-T połączony jest z ludzkim operatorem, który zdalnie manipuluje ruchami robota za pomocą wirtualnej rzeczywistości (VR). Wysoki na siedem stóp robot ma szeroki zakres ruchu, niezbędny do podnoszenia i przenoszenia produktów, z opóźnieniem wynoszącym zaledwie 50 milisekund między operatorem a automatem.

W programie pilotażowym FamilyMart operator loguje się do terminala VR z biura Telexistence w Toranomon w Tokio i zdalnie obsługuje Model-T zainstalowany w sklepie oddalonym o pięć mil w budynku Toshima Ecomusee Town.

FamilyMart twierdzi, że chce stworzyć „całkowicie nowy sklep” poprzez automatyzację i zdalne uzupełnianie zapasów, oszczędzając dużą liczbę godzin pracy. Chociaż Model-T nie porusza się bardzo szybko ani nie eliminuje całkowicie zapotrzebowania na pracowników, jeden operator mógłby teoretycznie zarządzać ruchami wielu robotów w wielu sklepach o tym samym układzie i zapasach.

Źródło: Twitter, dailymail.co.uk

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze