Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jakubiak: Walka partii z partią, a na ich drodze stoi urządzenie partyjne – Trybunał Konstytucyjny

mg 12:03 4 grudnia 2015
telewizja republika
Mamy do czynienia z partiokracją, obserwujemy walkę partii z partią, a na ich drodze stoi urządzenie partyjne – Trybunał Konstytucyjny. Przede wszystkim, sędziowie TK muszą być wybierani w wyborach powszechnych, na górze powinni być nasi przedstawiciele, a nie przedstawiciele partii – mówił w Telewizji Republika Marek Jakubiak z Kukiz'15.

– PO powiedziała dziś przepraszam, ale namieszali w czerwcu do tego stopnia, że prawie doszło do rozruchów ulicznych – podkreślał poseł.

Jakubiak przyznał jednak, że na pewno nie uda się szybko zmienić konstytucji,  dlatego jego ugrupowanie chce, aby kolejnych sędziów TK wybrała większość 2/3 posłów.

– Skoro będziemy w przyszłym roku wybierać następnych dwóch sędziów, a wiemy, że nie zdążymy zmienić konstytucji, to zróbmy tak, żeby przynajmniej 2/3 Sejmu głosowało za sędziami TK – zaproponował.

Zaznaczył jednak, że to rozwiązanie doraźne, a celem wciąż pozostaje zmiana ustawy zasadniczej, która umożliwi rozpisanie na nowo wszystkich procedur.

– Trybunał Konstytucyjny w tej formie się zdezaktualizował i musimy wdrożyć intensywne prace, aby zmienić konstytucję – stwierdził, dodając, że coraz więcej posłów patrzy przychylnym okiem na ten pomysł. – Chcielibyśmy, żeby odpowiedzialnym za tę pracę był Kornel Morawiecki – mówił.

Źródło: telewizja republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze