Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jakubiak o obchodach w Jerozolimie: to jest prywatny event rosyjskiego Żyda, zapraszającego swoich własnych gości

K.B. 20:50 22 stycznia 2020
Telewizja Republika
Gościem red. Ryszarda Gromadzkiego w programie W Punkt był Marek Jakubiak, prezes Federacji dla Rzeczpospolitej.

– Myślę, że nie doszliśmy do ściany jeśli chodzi o spór dot. sądownictwa. Ustawa zostanie jutro przegłosowana i prezydent  ją podpisze, bo powinien ją podpisać. Druga strona dalej już nie podskoczy. Oni odpowiadają przed Konstytucją i ustawami, to co jeszcze można powiedzieć  w tej sprawie? Nie wyobrażam sobie, ze ludzie którzy do tej pory orzekali staną i powiedzą jak ten zaproszony na manifestację tysiąca tóg jakiś sędzia, że "będziemy stosować prawo, a nie prawo ludzi, co to jest w ogóle? Dom wariatów zaczyna się robić- ocenił ostro Marek Jakubiak.

– Polska jest w tej chwili areną bitwy o interesy w Polsce. Masy ludzi, masy zachodnie tracą wpływy w Polsce i oni walczą o własne wpływy- powiedział. 

– Ja sobie wyobrażam rolę prezydenta właśnie tak, jak Duda pokazał ostatnio. Tak właśnie powinien się zachowywać prezydent. Powinien tupnąć nogą, "ja jestem pierwsza osobą w państwie i proszę wszyscy do swojej pracy", ja nawet jestem zdania, że w Konstytucji powinno być zapisane, że prezydent może odwołać  sędziego w przypadkach drastycznych- zaproponował Jakubiak.

Na przykład w przypadku sędziego Ochockiego, ten przypadek się kwalifikuje?

– Jakby był zwykłym obywatelem , prezesem spółki to owszem, może polityk być oceniany. Natomiast to była polityczna ocena sędziego. My, i ja i każdy obywatel płacimy sędziom  żeby oni się nie angażowali w nic. Oni mają pieniądze , emerytury, są niezawiśli, samorządni i pytam się, mało?- punktował prezes Federacji dla Rzeczpospolitej.

– Nie wyobrażam sobie, żeby sędzia nie miał tego czegoś,  co ma lekarz. Sędzia musi też mieć przygotowanie zawodowe i przygotowanie techniczne . Widzę, że napuszczają się wzajemnie i nie może być sytuacji, że ktoś robi zło i nie odpowiada za to. Wtedy robi się patologia. To ściana rozbestwienia, rozpasania- ocenił.  

Jutro w Jerozolimie Światowe Forum Holokaustu. To może być kulminacja bardzo agresywnej propagandy wycelowanej w Polskę

– To jest prywatny event rosyjskiego Żyda zapraszającego swoich własnych gości. Nie wiem jak bym postąpił na miejscu organizatorów, ale Putina należało zaprosić do Auschwitz na obchody. On nie dostał zaproszenia, focha strzelił, złapał tego żyda i powiedział "zorganizuj mi prywatne wydarzenie"- ocenił Jakubiak.

Konfederacja i prawybory. Nominację uzyskał Bosak, Korwin mówi, że on byłby lepszym kandydatem 

– Bosak dostał ten mandat do reprezentowania i on jest inteligentnym młodym człowiekiem. Ja mam tą pretensję,  że stanięcie w wyścigu do głowy państwa jednak coś za sobą niesie. Trzeba być na tyle odpowiedzialnym, a teraz ta młodzież jakaś jest taka, że w ogóle nie zdają sobie sprawy z tej odpowiedzialności. (..) Nie będę na pewno glosował na Bosaka. Prawda jest taka,  że to Dziambor wybrał Bosaka, bo kazał swoim elektorom przekazać mu swoje glosy, wiec nie było tak do końca demokratycznie- powiedział Jakubiak w Telewizji Republika.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze