Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jakub Banaszek – jeden z najmłodszych prezydentów! "Nasze miasto ma potencjał do stworzenia marki "Chełm""

am 18:17 5 listopada 2018
Telewizja Republika
Gościem red. Marcina Bąka w popołudniowej rozmowie Telewizji Republika był nowo wybrany prezydent Chełma Jakub Banaszek. – W takich miastach jak Chełm potrzebne są nowe miejsca pracy. Zobowiązałem się do zrealizowania swoich trzech postulatów, które pozwolą odbić się gospodarczo naszemu miastu – wskazał na swoje plany.

– W tych wyborach zrodziła się sztuczna koalicja. W momencie, kiedy wynik nie był pewny, zrobiono wszystko, aby kandydaci PiS-u nie mogli wygrać. Mieszkańcy mojego miasta to dostrzegli – rozpoczął od motywacji swoich wyborców.

– Jestem dumny, że reprezentowałem Prawo i Sprawiedliwość. Nie zamierzam jednak prowadzić wojny polsko-polskiej. Sytuacja gospodarcza Chełma zajmuje 12. miejsce spośród miast upadających. Są tam dziurawe drogi, mnóstwo niezagospodarowanych terenów inwestycyjnych – wymieniał zaniedbania sprzed lat. Zwrócił przy tym uwagę czym zamierza się zająć w nadchodzącej kadencji. – W takich miastach jak Chełm potrzebne są nowe miejsca pracy. Zobowiązałem się do zrealizowania swoich trzech postulatów, które pozwolą odbić się gospodarczo naszemu miastu – mówił.

– Mamy wielki potencjał logistyczny, którego do dziś nie potrafiono wykorzystać. Firmy farmaceutyczne współpracują z Ukrainą czy Litwą. Stwórzmy magazyny, warunki do funkcjonowania tej gałęzi w naszym mieście. Zobowiązałem się stworzyć medyczne miasteczko, centrum technologiczne oraz centrum logistyczne – dodał, wymieniając postulaty z kampanii wyborczej.

Przepis na wygraną

– Nie ma tu żadnej recepty. Widziałem swoich kolegów i koleżanki; zazwyczaj dawali się z siebie maksimum. W wielu miejscach prowadzono brudne kampanie. Niestety pokłosie tego widzieliśmy zarówno po I oraz II turze – mówił.

– W naszym mieście powstaną nowe miejsca pracy, miasto będzie przyjazne dla mieszkańców. Dla turysty będzie wiele nowych atrakcji; promujemy to, co mamy najpiękniejsze. Mamy jedyne w swoim rodzaje podziemia kredowe. To potencjał do stworzenia marki "Chełm" – podsumował, wskazując na lokalny skarb jakim są Chełmskie Podziemia Kredowe.

PiS triumfuje w Chełmie

Jakub Banaszek ma 27 lat. Jest szefem gabinetu politycznego Ministra Przedsiębiorczości i Technologii, a także doradcą premiera Mateusza Morawieckiego. Pełni też funkcję pełnomocnika wojewody lubelskiego ds. służby zdrowia.

W pierwszej turze Jakub Banaszek uzyskał 36,73 proc. głosów, jego kontrkandydatka Agata Fisz - 43,49 proc. Tendencja się odwróciła. Jak wynika z nieoficjalnych wyników, to kandydat PiS wygrał batalię o prezydenturę w Chełmie. Oznacza to, że włodarz miasta urzędująca od 2006 roku będzie musiała się z funkcją pożegnać.

"Jakub Banaszek z Porozumienia nowym prezydentem Chełma. Gratulacje Kuba!" - napisał na Twitterze wicepremier Jarosław Gowin. "W Chełmie mamy nowego prezydenta Jakuba Banaszka gratulacje!!!" - podkreśliła rzeczniczka PiS Beata Mazurek. "Wielkie gratulacje! Ogromna odpowiedzialność i... bohater tego wieczoru. (..) Wielka rzecz! Jakub Banaszek, który w ostatnich tygodniach sprawił, że Chełm trafił na 'jedynki' wszystkich polskich mediów wygrywa drugą turę wyborów! Gratuluję jednemu z najmłodszych znakomicie przygotowanych do tej roli kandydatów" - dodała minister Jadwiga Emilewicz.

 

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze