Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jakie mogą być skutki raportu z działań komisji weryfikacyjnej? Przewodniczący Kaleta wyjaśnia

AS 20:29 18 sierpnia 2019
Telewizja Republika
– Chciałbym, żeby raport przyniósł wnioski, które będą mogły w kolejnej kadencji Sejmu zostać przyjęte do rozpoznania, być może jako przepisy służące do uregulowania tego, jak powinna wyglądać reprywatyzacja - powiedział w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta, przewodniczący komisji ds. reprywatyzacji, wiceminister sprawiedliwości.

– Na koniec tej kadencji Sejmu będziemy chcieli zaprezentować raport informujący o tym, co udało się zrobić podczas działań komisji weryfikacyjnej. Zaproponujemy też parlamentowi nowe wnioski - powiedział Sebastian Kaleta. 

– W Polsce, w sprawie reprywatyzacji - w kwestii tego jak ten proces powinien wyglądać - są różne, sprzeczne poglądy. Wydaje mi się, że prace komisji mogą być punktem wyjścia do znalezienia rozwiązań, które zabezpieczą lokatorów i Skarb Państwa oraz oddzielą osoby oczekujące na rekompensatę, od tych, którzy w tej aferze są przestępcami. Chciałbym, żeby raport przyniósł wnioski, które będą mogły w kolejnej kadencji Sejmu zostać przyjęte do rozpoznania, być może jako przepisy służące do uregulowania tego, jak powinna wyglądać reprywatyzacja  - dodał polityk. 

 

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze