Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jakie cele stawia sobie Polska Agencja Żeglugi Powietrznej? ZOBACZ!

AS 20:15 7 września 2018
Telewizja Republika
Ryszard Gromadzki w programie Telewizji Republika ,,Wolne głosy - wieczorem'' rozmawiał z prezesem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Januszem Janiszewskim – Chcemy skupiać się na przyszłości. Polska ma szansę stać się jednym z 6 krajów Unii Europejskiej, które będzie zarządzać przestrzenią powietrzną w ramach jednolitego europejskiego nieba. To jest cel naszej organizacji, jaki postawiłem na najbliższe 5-6 lat - stać się jednym z 6 usługodawców zarządzania ruchem powietrznym w Europie. Mamy na to szanse! - powiedział w programie.

– Jakim zasobem dysponuje Polska Agencja Żeglugi Powietrznej? - zapytał Ryszard Gromadzki. 

–- Polska Agencja Żeglugi Powietrznej to przede wszystkim, dzisiaj 580-u kontrolerów ruchu lotniczego, ponad 200-u techników, ponad 400 osób bezpośredniego wsparcia. W sumie to 2 tysiące pracowników. Jest to dużo organizacja, ale zajmująca się bardzo ważnym wycinkiem transportu lotniczego, zarządzamy polską przestrzenią powietrzną - mówił Janusz Janiszewski. 

 – Mówił pan o tych niedoborach kadrowych w agencji. O jakiego rzędu potrzebach mówimy? - dopytywał prowadzący. 

– Oczywiście kadry i liczba tego personelu jest ściśle powiązana z natężeniem ruchu powietrznego. Polska - jako praktycznie jedyny kraj notuje największe wzrosty ruchu lotniczego. Pierwsze 8 miesięcy 2018 roku, to ponad 11. procentowy wzrost, natomiast Europa Zachodnia to zaledwie 3 procent. Jesteśmy krajem o ogromnym potencjale, który musimy wykorzystać - powiedział prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

– Musimy wykorzystać także nasze położenie geograficzne, ponieważ jesteśmy naturalnym oknem pomiędzy Wschodem a Zachodem. To jest ten moment na inwestycje, na rozwój, na inwestycje w nowe technologie, inwestycje w dygitalizację naszych systemów, co usprawni pracę - dodał. 

– Kilka miesięcy temu nawet o Sejm otarła się sprawa rzekomego braku odpowiedniego nadzoru nad polską przestrzenią powietrzną. Była jakaś interpelacja składana w Sejmie. Jak to w rzeczywistości wygląda?  - zapytał Ryszard Gromadzki. 

– Nadzór nad całym lotnictwem, w szczególności nad zarządzeniem ruchem lotniczym sprawuje oczywiście Urząd Lotnictwa Cywilnego i to jest organ odpowiedzialny. Ja jestem prezesem od 10 lipca 2018 roku i jednym z pierwszych zadań, jakie postawiłem swoim pracownikom, to całościowy audyt firmy. Jeżeli będą wykazane jakiekolwiek nieprawidłowości, to oczywiście z pełnym zaangażowaniem będziemy likwidować i naprawiać takie symptomy - stwierdził Janusz Janiszewski. 

– Chcemy skupiać się na przyszłości. Polska ma szansę stać się jednym z 6 krajów Unii Europejskiej, które będzie zarządzać przestrzenią powietrzną w ramach jednolitego europejskiego nieba. To jest cel naszej organizacji, jaki postawiłem na najbliższe 5-6 lat - stać się jednym z 6 usługodawców zarządzania ruchem powietrznym w Europie. Mamy na to szanse!

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze