Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jaki: W Warszawie przez 12 lat nie powstał nawet projekt III linii metra. To jest wielki skandal

AS 8:10 1 października 2018
twitter
Patryk Jaki wraz z Piotrem Guziałem dzisiaj rano zainaugurowali akcję #NoweMetro – Tak jak z 500+ mówili, że się nie da i dotrzymaliśmy słowa i tak samo dotrzymamy jeśli chodzi o budowę metra. Mamy już wsparcie rządowych środków. Mamy takie zapewnienie, jeżeli będzie taka potrzeba - powiedział kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki.

– Chciałem powiedzieć warszawiakom, że w naszym mieście zbyt wolno powstaje najważniejszy szkielet komunikacyjny, czyli metro. Więcej kilometrów metra mają stolice Rumunii, Bułgarii, Czech i Węgier, a doszło do tego, że nawet stolica Bułgarii buduje trzy razy szybciej metro w czasie rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz niż my w Warszawie. To się musi zmienić. W Sofii 12 stacji jest już zaplanowanych do otwarcia, 9 kolejnych jest planowanych. W Warszawie przez 12 lat nie powstał nawet projekt III linii metra. To jest wielki skandal, dlatego ja już nie chcę słyszeć, że się nie da. Jeżeli zostanę prezydentem miasta stołecznego Warszawy, to przystąpimy do budowy III i IV linii metra od razu i wszystkim udowodnimy, że się da. Tak jak z 500+ mówili, że się nie da i dotrzymaliśmy słowa i tak samo dotrzymamy jeśli chodzi o budowę metra. Mamy już wsparcie rządowych środków. Mamy takie zapewnienie, jeżeli będzie taka potrzeba – powiedział na porannej konferencji prasowej Patryk Jaki.

– Rozpoczynamy akcję #NoweMetro i będziemy pokazywali warszawiakom w miejscach, gdzie ma powstać nowa linia metra lub już istnieje metro, że metro może być rozbudowane, że powinno być podstawowym szkieletem komunikacji naszego miasta - mówił wiceminister. 

– Pokazujemy, że się po prostu da. Jesteśmy pracowici, będziemy się spotykać z warszawiakami codziennie o 7 rano i o 16 wtedy, kiedy jest najwięcej warszawiaków na ulicach. Będziemy promować budowę III i IV linii metra – tych linii, których potrzeby budowy nie widział Rafał Trzaskowski. Nie widział, nie widział, aż zobaczył i uwierzył i chce budować nawet V linią metra, co już kompletnie jest niewiarygodne – podkreślił Piotr Guział.

Źródło: Twitter // 300 polityka

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze