Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jaki będzie nowy rząd Prawa i Sprawiedliwości? Wiceminister Soboń zabrał głos

AS 16:58 30 października 2019
Telewizja Republika
Gościem redaktor Ilony Januszewskiej w programie Telewizji Republika był wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. - Potwierdzonym stanowiskiem jest premier rządu pan premier Mateusz Morawiecki - powiedział w programie.

Artur Soboń odniósł się do zatrzymania burmistrza warszawskich Włoch (PO) przez CBA  – W tej sprawie powinniśmy słuchać uważnie komunikatów CBA i prokuratury, bo z nich będziemy wiedzieli, jak wyglądają te zarzuty, jakie są dowody i co dalej z burmistrzem dzielnicy Włochy - mówił.

– Jest to sytuacja zatrzymania na gorącym uczynku, więc trudno sobie wyobrazić, że będzie tutaj inna sytuacja niż pozbawienie wolności - stwierdził polityk.

– Poza samym faktem tego konkretnego burmistrza, to ona rzuca cień na generalnie cały system samorządowy w Polsce - ocenił gość  Telewizji Republika.

– To jest sytuacja, która nie buduje zaufania dla inwestowania w Polsce, nie buduje zaufania do miasta stołecznego Warszawy - powiedział Artur Soboń.

– Wszystko wskazuje na to, że cała ta sytuacja ma wymiar czysto korupcyjny - dodał.

Polityk wypowiedział się także na temat powołania nowego rządu. – Potwierdzonym stanowiskiem jest premier rządu pan premier Mateusz Morawiecki. Wiemy również o naszych kandydatach na marszałków obu izb - wyjaśnił.

 – Pan premier tworzy gabinet, tworzy gabinet rządowy w uzgodnieniu z kierownictwem partii oraz koalicjantami. Rzeczywiście 12 listopada mamy pierwsze posiedzenie nowego Sejmu i zaraz po nim chcemy pokazać skład nowego rządu. Będzie to rząd Prawa i Sprawiedliwości, który będzie uwzględniał dominującą pozycje Prawa i Sprawiedliwości, jak i oczekiwania koalicjantów - powiedział gość Ilony Januszewskiej. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze