Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jaką rolę w gospodarce rynkowej powinno odgrywać państwo?

sm 11:40 14 stycznia 2020
- Gospodarka nie lubi próżni. To nie jest tak, że jakiś przedsiębiorca totalnie nie płaci podatków. Prędzej czy później coś zapłaci – powiedział w programie Finansowe ABC dr Artur Bartoszewicz. Dodał, że jeśli państwo nie potrafi ściągać podatków z dużych przedsiębiorców to zaczyna skrupulatnie ściąga z tych mniejszych. Więcej dowiedz się poniżej.

Na początku warto zaznaczyć, że obecnie nie istnieje kraj, w którym gospodarka byłaby całkowicie wolna. - Gospodarka wolnego rynku zakłada, że wszyscy uczestnicy rynku podejmują decyzje indywidualnie, rywalizują ze sobą w walce o klienta. Głównym fundamentem jest tu swoboda i wolność – wyjaśnił dr Artur Bartoszewicz, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

 

- Na rynku wygrywa ten kto ma najwięcej informacji. Z tego właśnie powodu te ograniczenia informacyjne powinny być niwelowane i to jest zadanie dla państwa. To właśnie państwo powinno zapewnić każdej ze stron pełną informację. Jeżeli państwo idzie za daleko i zaczyna zbyt mocno wchodzić w rolę kupującego czy produkującego, to tworzy się pewna hybryda, a pamiętajmy, że za każdym razem, kiedy dochodzi do manipulacji ktoś cierpi – podkreślił.

 

 CZYTAJ WIECEJ <<< TUTAJ >>>

 

 

I OGLADAJ:

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze