Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jak zmieniła się rzeczywistość ratowników medycznych w obliczu epidemii koronawirusa? Wyjaśnia Mateusz Kędzierski

M.N. 17:47 31 marca 2020
Telewizja Republika
Gościem red. Adriana Stankowskiego na antenie Telewizji Republika w nowym programie „Nie daj się epidemii był Mateusz Kędzierski, ratownik medyczny.

– Na etapie przyjmowania wezwania dyspozytorzy starają się przeprowadzić, jak najbardziej dokładny wywiad z pacjentem. Dostajemy informacje czy jest podejrzenie COVID-19 czy też nie – wyjaśnia nam Kędzierski.

Przypomniał nam również o akcji „Nie kłam medyka”

Ogólnopolski apel Ratowników Medycznych o nieukrywanie i niekłamanie podczas wywiadu z operatorem numeru 112 oraz w czasie udzielania pomocy informacji (nawet mało prawdopodobnej) na temat przebywania w krajach, gdzie panuje koronawirus oraz gdy mieliśmy kontakt z osobą zarażoną na danego wirusa.

Ratownicy Medyczni, lekarze oraz pielęgniarki są na pierwszej linii walki z chorymi na koronowirusa. Personel medyczny prosi o danie szansy na zabezpieczenie siebie do przyjazdu do osoby zarażonej. Ludzie udzielający pomocy nie są obojętni wobec pacjentów. My również nie bądźby obojętni wobec NICH.

– Bardzo często ludzie obawiają się, że jak się przyznają, to nie zostanie im udzielona pomoc. Tak nie jest! Ta pomoc zostanie udzielona, ale my będziemy również bezpieczni – zapewnił Kędzierski. 

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze