Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jak wiele ratusz zrobił w sprawie Czajki? Trzaskowski: trwają prace nad przygotowaniem do naprawy...

PR 14:08 8 września 2019
Telewizja Republika
Jeśli komuś wydaje się, że 12 dni to dużo by rozpocząć prace naprawcze po awarii - to grubo się myli. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oznajmił iż "trwają prace nad przygotowaniem się do tego żeby naprawić kolektor i rurociąg". Właściwe prace naprawcze, nie zostały zatem nawet rozpoczęte przez ratusz. Dziś natomiast, oddany został do użytku alternatywny rurociąg na moście pontonowym, zbudowany przez wojsko na polecenie rządu. Okazuje się, że można...

 

Prezydent Warszawy powiedział, że "trwają pracę nad przygotowaniem się do tego, żeby naprawić ten właściwy kolektor i rurociąg". Nadal ustalane są także przyczyny awarii.

- Byłem na dole w tych właściwych rurociągach, w kolektorze. W tej chwili odsuniętych już jest 1/3 pokrywy betonowej. Część rurociągu, ta wadliwa, została też usunięta, w tej chwil trwa badanie dokładnie całego rurociągu. Dalej zdejmowana jest pokrywa betonowa. Myślę, że będziemy w ciągu następnego tygodnia w stanie podawać państwu kolejne informacje potwierdzające, dlaczego doszło do tej awarii - ocenił.

- My przez cały czas pracujemy również nad rozwiązaniem awaryjnym (...) od wielu dni trwały dokładne testy, które miały potwierdzić, czy Most Północny wytrzyma obciążenie tego rurociągu tymczasowego w momencie, kiedy trzeba by się przełączyć pomiędzy rurociągiem na moście pontonowym, a tym zapasowym awaryjnym rurociągiem, zanim ten kolektor tutaj będzie gotowy do pracy - ocenił.

 

Czytaj także:

Rząd PiS coraz bliżej uratowania Wisły przed ściekami. Dziś o 14:00 ma zostać uruchomiony awaryjny rurociąg do "Czajki"

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze