Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jak powstaje sondaż exit poll?

mg 11:52 25 października 2015
fot. redakcja
Pierwsze wzmianki wynikach wyborów usłyszymy już po godz. 21.00. Informację tę dostarczy nam Ipsos w swoim powyborczym sondażu exit poll. Wyniki podamy Państwu w Wieczorze Wyborczym na antenie Telewizji Republika oraz na portalu telewizjarepublika.pl

Jak wyjaśnia portal wirtualnemedia.pl, badanie exit poll prowadzone jest przed lokalem wyborczym. Wyborca po oddaniu głosu wypełnia anonimową ankietę i wrzuca ją do pudełka.

Ipsos będzie dziś pod 900 lokalami wyborczymi w całej Polsce. Ankieter będzie zatrzymywał losowego wyborcę i prosił go o wypełnienie formularza.

"Dzięki aplikacji używanej przez ankieterów do wprowadzenia i transmisji ankiet, Ipsos jest w stanie zebrać i przeanalizować dane oraz zaprezentować wyniki w mediach kilka lub kilkanaście minut po wrzuceniu przez respondenta karty wyborczej do urny" – czytamy na wirtualnemedia.pl.

Dane następnie trafiają do centrali, gdzie są analizowane. Dostępne statystki aktualizuje się co 5 min.  Pracowania zakłada, że średni błąd statystyczny nie powinien przekroczyć 2 pkt proc.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER (STANKOWSKI) - JACEK OZDOBA (PIS) - SCHETYNA DOPROWADZIŁ JACHIRĘ DO SEJMU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze