Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jak papież Franciszek postrzega życie konsekrowane? ZOBACZ

AS 20:16 2 lutego 2019
flickr
– Pana nie spotykamy wirtualnie, lecz bezpośrednio, spotykając Go w życiu. W przeciwnym razie Jezus staje się tylko pięknym wspomnieniem z przeszłości. Z Jezusem znajdujemy odwagę, by iść naprzód i siłę, by niezłomnie trwać – powiedział papież Franciszek podczas mszy w uroczystość Matki Bożej Gromnicznej

Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej (Ofiarowania Pańskiego) obchodzona jest po raz 23. jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ustanowił go św. Jan Paweł II. Ma on zwrócić uwagę na szczególną misję osób konsekrowanych, które są dla Kościoła niezwykłym darem. Co roku jest obchodzony w święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego. W homilii Franciszek mówił, że podążanie za Jezusem nie jest decyzją podjętą raz na zawsze, ale codziennym wyborem.

– Bóg życia, powinien być spotykany każdego dnia, a nie od czasu do czasu. Podążanie za Jezusem nie jest decyzją podjętą raz na zawsze, ale jest codziennym wyborem. Kiedy przyjmujemy Go jako Pana życia wokół Niego wszystko się spotyka, a życie staje się harmonijne. Dobrze służy to życiu konsekrowanemu, aby nie stało się „czasem który mija”, ale było „czasem spotkania” - powiedział papież Franciszek. 

Ojciec Święty zwrócił uwagę na to, że powołanie do życia konsekrowanego dojrzewa kiedy młodzi i starsi idą razem, natomiast przeżywa stagnację, gdy się izolujemy lub trwamy w przeszłości, czy pędzimy do przodu.

– - Pana nie spotykamy wirtualnie, lecz bezpośrednio, spotykając Go w życiu. W przeciwnym razie Jezus staje się tylko pięknym wspomnieniem z przeszłości.  Z Jezusem znajdujemy odwagę, by iść naprzód i siłę, by niezłomnie trwać - podkreślił papież. 

Papież Franciszek podczas mszy w uroczystość Matki Bożej Gromnicznej przestrzegał  przedstawicieli zakonów, zgromadzeń i stowarzyszeń życia apostolskiego przed pokusą wygody i "światowego życia". - Życie konsekrowane musi być proste 

 

Źródło: iar // vatican news

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze