Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jak głosował Trzaskowski ws. wieku emerytalnego? Dziennikarka: "RT i jego sztab mają poważny problem"

JJ 17:35 20 czerwca 2020
Wikimedia Commons
– Jeżeli zostanę prezydentem, to zawetuję każdą ustawę, która będzie chciała podnieść wiek emerytalny i nie dajcie się nabrać na to, co mówi telewizja publiczna- stwierdził wczoraj kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP Rafał Trzaskowski podczas kampanijnego spotkania z mieszkańcami Bydgoszczy.

Jest to kolejna zaskakująca deklaracja prezydenta Warszawy ubiegającego się o urząd głowy państwa w zbliżających się wyborach. 

Najpierw nagle okazało się, że Rafał Trzaskowski docenia tak krytykowane czy wręcz "hejtowane" przez polityków Platformy Obywatelskiej Wojska Obrony Terytorialnej, nazywane przez tę część opozycji m.in. "armią Macierewicza". Prezydent Warszawy najwyraźniej "zmienił zdanie" także w kwestii programu Rodzina 500 Plus. W kwestiach światopoglądowych Trzaskowski w ostatnim czasie milczy, choć wcześniej aktywnie wspierał środowiska LGBT. 

Najwyraźniej teraz przyszedł czas na wiek emerytalny, choć to rząd PO-PSL 11 maja 2012 r. podjął decyzję o jego zrównaniu dla kobiet i mężczyzn i podniesieniu do 67 lat. W 2015 r. rząd PiS przywrócił wiek emerytalny do stanu sprzed reformy (60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn) jednocześnie dając Polakom wybór, czy chcą przejść na emeryturę po osiągnięciu ustawowego wieku, czy nadal pracować. 

Zanim jednak rząd Zjednoczonej Prawicy podjął taką decyzję, musiało dojść do głosowania w Sejmie. Jak głosował Rafał Trzaskowski? Ujawniła to dziennikarka "Faktu" Agnieszka Burzyńska. 

– Rafał Trzaskowski w grudniu 2015 roku głosował za odrzuceniem projektu obniżającego wiek emerytalny w pierwszym czytaniu, a w listopadzie 2016 roku zagłosował przeciwko przyjęciu ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego. RT i jego sztab ma poważny problem- napisała na Twitterze. 

W podobnym tonie na temat podniesienia wieku emerytalnego Trzaskowski wypowiedział się również dziś podczas wizyty w Sorkwitach na Mazurach. 

Przy tej okazji warto sobie jednak przypomnieć kilka innych deklaracji Platformy Obywatelskiej i jej polityków, nie tylko w kwestii wieku emerytalnego, ale np. także polskich stoczni.  

Źródło: Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze