Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jak będzie wyglądać nasze życie z ostatkami wody? Najnowszy spot daje do myślenia... [ZOBACZ]

am 9:13 7 sierpnia 2019
zrzut ekranu ze spotu
Ruszyła kampania społeczno-informacyjna dot. Suszy w Polsce. W sieci pojawiło się nagranie przygotowane przez Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Kilka dni wcześniej Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zaprezentowało Program Przeciwdziałania Skutkom Suszy „Stop Suszy” oraz Program Rozwoju Retencji.

Efektowny spot jest utrzymany w klimacie postapokaliptycznym. Ukazuje skutki, do jakich w przyszłości może doprowadzić susza i brak świadomości, jak istotny jest to problem. W materiale widać wyschnięte rzeki i ludzi czerpiących wodę z kałuż. 

– Rzeczywistość, którą znasz tak dobrze, może zmienić się nie do poznania – słyszymy. 

Lektor w tle materiału pyta: „Co byś powiedział, gdybyś mógł sobie przekazać wiadomość z przyszłości?”, po czym wymienia szereg wskazówek mogących przeciwdziałać skutkom suszy.

– Jeżeli nie będziesz wystarczająco uważny, rzeczywistość, którą znasz tak dobrze, może się zmienić nie do poznania – słyszymy w spocie. 

5 sierpnia minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk poinformował, że wkrótce przez rząd zostanie przyjęty Program Rozwoju Retencji. W ramach programu zaplanowane są 94 inwestycje, które będą realizowane do 2027–2030 roku. Planowana jest, między innymi, budowa 30 nowych zbiorników wodnych. W ciągu siedmiu lat poziom retencjonowanej wody w Polsce ma zwiększyć się o ponad połowę. Na te inwestycje przeznaczonych będzie 14 miliardów złotych.


Źródło: IAR, tvp.info

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze