Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

J. Kaczyński wziął udział w uroczystej nowennie. Prezes PiS modlił się w intencji ojczyzny

DZ 19:41 17 października 2020
Jarosław Kaczyński, Prezes PiS.wikimedia
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w Strachocinie koło Sanoka (woj. podkarpackie) uczestniczył dziś w nowennie w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. W wydarzeniu wzięli udział także czołowi politycy partii rządzącej, m.in. Mariusz Błaszczak czy Ryszard Terlecki, a także kościelni hierarchowie.

Prezes PiS często odwiedza sanktuarium św. Andrzeja Boboli. W tym roku był w Strachocinie między pierwszą a druga turą wyborów prezydenckich. - Jestem człowiekiem wierzącym i praktykującym, dlatego uważam, że trzeba się zwracać także do naszych patronów – powiedział Kaczyński.

- Dla nas, ludzi Prawa i Sprawiedliwości, szczególnie ważnym patronem jest św. Andrzej Bobola. Jest to ktoś, kto powinien być bardziej pamiętany. Pamiętajmy, że św. Andrzej Bobola został ustanowiony patronem Polski, po zwycięstwie w 1920 roku – mówił lider PiS.

W Strachocinie, miejscu urodzenia świętego, znajduje się sanktuarium św. Andrzeja Boboli.

W sobotę mszy świętej w sanktuarium przewodniczył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. W nowennie uczestniczyli abp Wacław Depo i abp Andrzej Dzięga.

Oprócz prezesa PiS do Strachociny w sobotę przyjechali także m.in. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wicemarszałek Senatu Marek Pęk, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, poseł Antoni Macierewicz i europoseł Joachim Brudziński. Byli też wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl.

Nowenna w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli rozpoczęła się 11 października. W kolejne dni w modlitwę włączały się różne grupy społeczne i wspólnoty. Byli wśród nich m.in. samorządowcy, osoby życia konsekrowanego, służby mundurowe. W sobotę modlili się parlamentarzyści.

 

Źródło: onet.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze