Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

J. Biden o konserwatywnych rządach Polski i Węgier: szerzą się reżimy totalitarne

DZ 21:58 18 października 2020
Joe Bidenflickr.com
Joe Biden zasugerował w jedne ze swoich ostatnich wypowiedzi, , że wybrane, konserwatywne rządy sojuszników NATO, Węgry i Polska, są „reżimami totalitarnymi” tak jak Białoruś.

- Joe Biden mówił w kontekście Polski i Węgier o "tworzących się na świcie totalitaryzmach" taki, jaki istnieje na Białorusi. Dodał, że Trump popiera "zbirów na świecie. To znaczy, to on jest przecież najlepszym przyjacielem przywódcy Korei Północnej”.

Polska była silnym sojusznikiem Ameryki pod rządami Trumpa, nie tylko wypełniając swoje zobowiązania wobec NATO, ale także dołączając do Stanów Zjednoczonych w ramach partnerstwa energetycznego, dzięki któremu zwiększono import amerykańskiego skroplonego gazu ziemnego o ponad 1000. procent między 2018 a 2019 rokiem.

W międzyczasie węgierski rząd odpowiedział Bidenowi bezpośrednio i bez ogórdek na jego ataki. Minister spraw zagranicznych Péter Szijjártó podkreślił, zaś że stosunki między Waszyngtonem a Budapesztem kwitną od  czasu prezydentury Trumpa, który, jak powiedział, podziela podobne poglądy do premiera Viktora Orbána w kwestiach m.in. nielegalnej imigracji i ochrona wspólnot chrześcijańskich.

 

Źródło: breitbart.com/

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze