Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Izraelski minister edukacji Naftali Benett w środę odwiedzi Polskę. Zapowiedzi polityka mogą niepokoić

PR 12:20 5 lutego 2018
twitter
Naftali Benett, minister edukacji w Izraelu ma przylecieć do Polski w środę na oficjalną wizytę. Zapowiada, że przyjedzie powiedzieć prawdę tam gdzie ona się wydarzyła, i że nie jest ona zależna od prawa – podał Izraelski portal Walla.

Portal poinformował, że Bennett odbędzie w środę oficjalna wizytę w Polsce, która jest ściśle związana z nowelizacją ustawy o IPN, zgodnie z którą możliwe będzie karanie za wiązanie narodu Polskiego ze zbrodnią Holokaustu.

Minister podczas swojej wizyty, ma wystąpić przed polskimi studentami, spotkać się z wicepremierem i ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem.

Walla informuje, że Bennett ma przekazać polskiemu ministrowi stanowisko Izraela odnośnie wprowadzanych w Polsce zmian. Izraelski minister ma także odwiedzić pomnik upamiętniający Powstanie Warszawskie oraz Pomnik Bohaterów Getta w Warszawie. W planach jest również spotkanie z ocalałymi z Holokaustu.

Portal przekazał oficjalne stanowisko ministra edukacji, który powiedział, że odwiedzi Polskę ze względu na wydarzenia jakie mają miejsce w polskim prawe. Stwierdził, że jest zdeterminowany, aby jasno powiedzieć, że wg niego, świadectwa historyczne wskazują jasno - że Polacy mieli udowodnione zaangażowanie w mordowanie Żydów podczas Holocaustu.

Bennett zapowiedział, że pojedzie powiedzieć prawdziwą historię tam, gdzie ona się wydarzyła. Bennett oznajmił ponadto iż przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość zostanie napisana wspólnie.

Portal przytoczył także słowa premiera Morawieckiego o tym, że Polska nie zamierza ograniczać wolności słowa.
W artykule, przytoczono także, na jakim etapie jest obecnie praca nad wprowadzeniem noweli o IPN.

 

 

 

 

 

Źródło: news.walla.co.il

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze