Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Izraelski dyplomata powiedział, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. Ostra reakcja polskich władz

pmb 7:37 18 lutego 2019
The original uploader was Yarondvash at Hebrew Wikipedia
Icchak Szamir, któremu Polacy zamordowali ojca, powiedział: „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. Nikt nie będzie mówił nam w jaki sposób mamy wyrażać siebie, lub wspominać pamięć naszych zmarłych – powiedział p.o. szefa MSZ Izraela Israel Katz w wywiadzie dla telewizji i24News.

– Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Byli Polacy, którzy kolaborowali z nazistami. O tym mówił też były premier Icchak Szamir, wspominając historię swojego zamordowanego ojca – mówił w trakcie wywiad Katz. 

– Icchak Szamir, któremu Polacy zamordowali ojca, powiedział: „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych – stwierdził.

Wiceminister spraw zagranicznych skomentował słowa Israela Katza. Cichocki napisał, że wypowiedź Katza była „obrzydliwa”, „antypolska” i „nie do pojęcia”. 

Marek Magierowski napisał: „jest czymś zdumiewającym, że nowo mianowany minister spraw zagranicznych Izraela przytacza tak haniebną i rasistowską ocenę. To całkowicie niedopuszczalne”.

Źródło: onet.pl/twitter.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze