Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Izrael zakłada scenariusz na drugą falę epidemii. Mówi o 125 tys. chorych i setkach zmarłych

KW 7:29 23 czerwca 2020
pixabay.com
Ministerstwo obrony Izraela przyjęło scenariusz, który zakłada drugą falę zachorowań na koronawirusa w kraju. Według resortu dokument zawiera dane, które przewidują 125 tys. chorych, 7,5 tys. hospitalizowanych, w tym 2,5 tys. podłączonych do respiratorów i setki zmarłych.

Oficjalnie raport nie jest prognozą takiego scenariusza. Został on przedstawiony przez szefa sztabu kryzysowego pułkownika Nochiego Mendela ministrowi obrony Beniemu Gancowi.


Scenariusz mówi o tym, że w Izraelu występuje obecnie druga fala choroby wywołanej przez koronawirusa, która różni się cechami od pierwszej fali, ale nie jest mniej poważna. Urzędnicy wywiadu wojskowego, którzy są odpowiedzialni za jego napisanie, zaznaczają, że dzienna liczba zarażonych koronawirusem może teraz wzrastać nawet od 4 do 8 procent.

Na obecną chwilę w Izraelu liczba chorych wynosi 4940. Jest dwukrotnie wyższa niż 7 czerwca. Liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 jest niższa niż w innych krajach rozwiniętych. Jak dotąd zmarło z tej przyczyny 307 osób, a ponad 21 tys. zostało zakażonych.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze