Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Izrael: Okrzyki "naziści" i starcie chasydów z policją na pogrzebie znanego rabina

JJ 21:52 5 października 2020
W Izraelu doszło do starcia między policją a chasydamiTwitter/Jeremy Sharon (@jeremysharon)
Podczas pogrzebu znanego i szanowanego rabina w izraelskim Aszdod doszło do starć między chasydami a policją. Lokalne media nie są w pełni zgodne co do przebiegu zdarzeń. Według dziennika „Haaretz” policjanci mieli dopuścić do znacznie liczniejszego zgromadzenia niż wynikałoby to z zasad ostrożności w okresie pandemii, po czym nie byli w stanie zmusić tłumu do zachowania dystansu społecznego.

Z kolei Jeremy Sharon z „Jerusalem Post” zamieścił na Twitterze film, na którym – jak zauważa – można usłyszeć okrzyki „naziści” skierowane prawdopodobnie pod adresem policjantów.

„Times of Israel” podaje natomiast, że mundurowi spodziewali się nie kilku tysięcy, ale trzystu żałobników. Według „Haarerz” to sami funkcjonariusze zgodzili się na udział w ceremonii wielotysięcznego tłumu. Warunkiem postawionym przez policję miało być zachowywanie odpowiednich środków ostrożności.

 

Okazało się jednak, że to właśnie liczebność uczestników uniemożliwiła przestrzeganie tych zasad. Starcia, które według relacji mediów nie trwały długo, rozpoczęły się w momencie, gdy policjanci próbowali rozbić tłum na nieliczne grupki.

 

 

 

 

Źródło: TVP Info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze