Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

IV Wakacje dla Bohatera - stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera” wspiera kombatantów

ASy 15:17 22 września 2020
Kombatanci spędzają wakacje w RyniStowarzyszenie "Paczka dla Bohatera"
Prawie 80 kombatantów z całej Polski zjechało w niedzielę do Ryni, gdzie przez tydzień będą odpoczywać w ramach „IV Wakacji dla Bohatera”, zorganizowanych przez stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera”. Wolontariusze stowarzyszenia w terminie wyjazdu kombatantów podjęli się kolejnego wyzwania:

- Pomimo ogromu pracy włożonej w organizację „IV Wakacji dla Bohatera”, stwierdziliśmy że nieobecność w domu jednego z naszych podopiecznych to świetna okazja do wyremontowania mu łazienki – mówi Tomasz Sawicki, prezes stowarzyszenia „Paczka dla Bohatera”.

Od początku istnienia stowarzyszenia jego celem jest jak największe wsparcie dla kombatantów:

- Staramy się pomagać weteranom także w codziennych sprawach. Podczas wyjazdu zapewniamy godziwe warunki pobytu, ale zależy nam, żeby nasi podopieczni po powrocie domów na co dzień żyli w jak najlepszych warunkach. Dlatego, gdy dostajemy sygnał, że możemy pomóc np. właśnie w remoncie łazienki, ruszamy do pracy – dodaje Sawicki.

Kombatanci swoje wakacje zaczęli od kwalifikacji lekarskiej na zabiegi. Spotkali się również z lekarzem epidemiologiem, który przedstawił seniorom wszelkie zasady bezpieczeństwa.

Oferta zabiegów w tym roku jest wyjątkowo bogata. Kombatanci będą mogli korzystać z profesjonalnego sprzętu do rehabilitacji.

– Rzeczywiście w tym roku mamy niezwykle rozbudowaną ofertę dla naszych podopiecznych, składającą się z m.in. z łóżek do masażu, terapii laserowej, pola magnetycznego, fali uderzeniowej i kilku innych udogodnień – wylicza Anna Maria Kołucka, wolontariusz stowarzyszenia odpowiedzialna za koordynację pracy sali zabiegowej.

Każdy dzień kombatanci będą rozpoczynali właśnie od zabiegów. We wtorek czeka ich rejs statkiem po Jeziorze Zegrzyńskim, a w środę prelekcja historyczna na temat wojsk łączności z pobliskiego Zegrza oraz wieczorny pokaz magii.

Wakacje zostaną sfinansowane dzięki Powszechnemu Zakładowi Ubezpieczeń (PZU S.A.) i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW S.A.). Ponadto środki zostały pozyskane z projektu ASOS (Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych, prowadzony przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki), a także wpłat osób prywatnych, aukcji charytatywnych prowadzonych na fanpage „Bazarek Paczka dla Bohatera”.

Patronat honorowy objęło Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Instytut Pamięci Narodowej.

zabiegi1_670

wieczor_670

 

 

Źródło: Stowarzyszenie "Paczka dla Bohatera"

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze