Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Iran pod presją Amerykanów. Trump: Nie pozwolimy im zdobyć broni jądrowej

am 20:23 22 czerwca 2019
twitter.com/realDonaldTrump
Donald Trump zapowiedział dodatkowe sankcje na Iran w sytuacji dalszego ich zabiegania o broń jądrową. Dodał również, że wciąż dostępna jest opcja militarna. " Nie pozwólmy Iranowi zdobyć broni jądrowej, (…)a ja będę ich najlepszym przyjacielem" – wskazuje prezydent USA.

– Nakładamy dodatkowe sankcje na Iran. W niektórych przypadkach poruszamy się powoli, ale w innych szybko – powiedział amerykański prezydent, występując przed Białym Domem przed wylotem do rządowego ośrodka wypoczynkowego Camp David, gdzie ma analizować sprawę Iranu.

"Nie pozwolimy Iranowi zdobyć broni jądrowej. Gdy oni to zaakceptują, będą bogatym krajem, będą bardzo szczęśliwi, a ja będę ich najlepszym przyjacielem" - dodał Trump, wyrażając nadzieję, że "tak się stanie".

Wskazał, że opcja militarna wciąż jest dostępna. Apelował o deskalację napięć na linii USA-Iran oraz sprawnego zawarcia umowy, która "wzmocniłaby osłabioną irańską gospodarkę".

W maju bieżącego roku, Iran rozpoczął zapowiedziane unieważnianie niektórych postanowień porozumienia, jakie zawarł w 2015 roku z sześcioma światowymi mocarstwami w sprawie swojego programu nuklearnego. 

Napięcie pomiędzy Teheranem a Waszyngtonem wzrosło w zeszłym roku, po tym jak prezydent Donald Trump opuścił obowiązujące od 2015 roku porozumienie nuklearne i nałożył na Iran sankcje, w związku z produkowaniem broni jądrowej. 

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze