Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Iran odpowiada USA

BK 19:11 19 kwietnia 2020
Iran udzieli zdecydowanej odpowiedzi na każdy błąd popełniony przez Stany Zjednoczone w Zatoce Perskiej – napisała w oświadczeniu Marynarka Wojenna Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGCN). Kilka dni temu Amerykanie zarzucili okrętom Korpusu „prowokacyjne działania”.

W środę amerykańskie władze wojskowe oświadczyły, że 11 okrętów IRGCN niebezpiecznie zbliżyło się do patrolujących Zatokę Perską okrętów marynarki wojennej i Straży Przybrzeżnej USA. Postępowanie strony irańskiej oceniono jako „niebezpieczne i prowokacyjne”.

„Radzimy Amerykanom, aby postępowali zgodnie z międzynarodowymi przepisami i protokołami w Zatoce Perskiej i Zatoce Omańskiej, a także powstrzymywali się od ryzykownych zachowań oraz nieprawdziwych i fałszywych wersji wydarzeń” – oświadczyła irańska marynarka wojenna.

„Należy być pewnym, że marynarka Strażników Rewolucji i potężne siły zbrojne Islamskiej Republiki Iranu postrzegają niebezpieczne działania cudzoziemców w regionie jako zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego (...) i każdy błąd z ich strony spotka się ze zdecydowaną odpowiedzią” – podkreślono w niedzielnym komunikacie.

W piątek minister obrony Iranu, generał Amir Hatami zdementował jako „bezpodstawne” doniesienia władz USA o nękaniu amerykańskich okrętów wojennych w Zatoce Perskiej przez jednostki irańskie. Jak zaznaczył, obecność militarna Stanów Zjednoczonych w regionie jest „nielegalna i agresywna”.

– Tym, co faktycznie powoduje brak bezpieczeństwa w regionie Zatoki Perskiej, jest nielegalna i agresywna obecność Amerykanów, którzy przybyli z drugiego krańca świata do naszych granic i występują z takimi bezpodstawnymi twierdzeniami – oświadczył Hatami dziennikarzom w Teheranie. Jego wypowiedź opublikowała irańska państwowa agencja prasowa IRNA.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze