Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Irakijczyk zatrzymany w Łodzi bez zarzutów o działalność terrorystyczną. "Miał przy sobie śladowe ilości materiałów wybuchowych"

mg 13:16 25 lipca 2016
zrzut z TVP Info
Jak poinformowała Beata Marczak z Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Łodzi, Irakijczyka zatrzymano w Łodzi 21 lipca, nie mogła jednak ujawnić miejsca i okoliczności zatrzymania. Podejrzany miał mieć przy sobie "śladowe ilości materiałów wybuchowych" i taki też otrzymał zarzut. Przestępstwo to zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności, wobec zatrzymanego zastosowano 2-miesięczny areszt.

– Przeciwko Irakijczykowi prowadzone jest postępowanie przygotowawcze. Zarzut jaki został mu ogłoszony dotyczy posiadania śladowych ilości materiałów wybuchowych – zakomunikowała. – Nie było tego materiału tyle, żeby spowodować wybuch. Nie przedstawiono mu zarzutu o działalności terrorystycznej – podkreśliła.

– Ustalamy jak wyglądała działalność tej osoby w naszym kraju i poza nim – dodawała.

Jak poinformowała, mężczyzna był przesłuchiwany w języku angielskim, a w tej chwili znajduje się w Łodzi w areszcie śledczym.

Jak poinformowało Polsat News, w jednym z łódzkich hosteli zatrzymano w w czwartek 48-letniego Irakijczyka, przy którym znaleziono materiały wybuchowe. Według nieoficjalnych informacji znaleziono przy nim również zapiski, które mogły wskazywać na to, że planował przeprowadzenie w Łodzi zamachu terrorystycznego.

Źródło: TVP Info

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze