Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Iracki sąd skazał Francuzkę na dożywocie. Powód? Przynależność do ISIS

PR 13:35 3 czerwca 2018
twitter
28-letnia Francuzka Melina Boughedir została w niedzielę skazana przez sąd w Iraku na dożywotnie więzienie za przynależność do dżihadystycznego ugrupowania - Państwo Islamskie (ISIS) - podała agencja AFP.

Iracki sąd w niedzielę skazał francuską kobietę na dożywocie w więzieniu, za przynależność do grupy dżihadystów państwa islamskiego.

Melina Boughedir, matka czwórki dzieci, została skazana w lutym na siedem miesięcy więzienia za nielegalny wjazd do kraju i została deportowana z powrotem do Francji, jednak inny sąd, nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy w ramach uchwalonej w Iraku antyterrorystycznej ustawy.

Francuzka twierdzi, że jest niewinna. Wg. Niej, mąż ją oszukał i zagroził, że odbierze jej dzieci jeśli nie wyjedzie z nią do Iraku i nie wstąpi w szeregi Państwa Islamskiego.

 

W czwartek francuski minister spraw zagranicznych Jean-Yves Le Drian stwierdził, że francuska jest terrorystką, która powinna być sądzona wg Irackiego prawa. W sobotę jednak jeden z prawników kobiety, który udał się do Bagdadu na rozprawę, powiedział AFP, że chce, aby wróciła ona do Francji i tam stanęła przed sądem.

Uważa się, że mąż Boughedir zginął podczas rozległej operacji prowadzonych przez wspierane przez USA irackie siły koalicyjne w akcji przejęcia kontroli nad jednym z miast.

W kwietniu iracki sąd, skazał inną francuzkę, Djamilę Boutoutaou, na dożywocie  również za przynależność do ISIS.

Uważa się, że dziesiątki obywateli francuskich podejrzanych o wstąpienie w szeregi ISIS przebywają w areszcie w Iraku i sąsiedniej Syrii.

 

 

Źródło: Twitter, AFP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze