Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

IPN rozpoczyna prace na Białorusi. Będą szukać mogił żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza

ds 17:43 5 września 2017
Facebook / IPN
Pracownicy Wydziału Kresowego Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN przeprowadzą prace poszukiwawcze mogiły żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, którzy polegli we wrześniu 1939 r. przy strażnicy w miejscowości Pohost – podało dziś Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN.

Jak informuje Instytut Pamięci Narodowej, strażnica „Pohost” (region wilejski, na północny zachód od Mińska) wchodziła w skład kompani granicznej KOP „Dołhinów” batalionu „Budsław” Pułku „Wilejka”. We wrześniu 1939 cała załoga strażnicy zginęła w walce. Żołnierze zostali pochowani we wspólnej mogile przy strażnicy. Jedyną znaną z nazwiska osobą jest dowódca strażnicy, plutonowy Stefan Komar.

Jak podało na Facebooku Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN, „prace będą polegały w pierwszej kolejności na dokonaniu odwiertów i wykopów sondażowych w ramach pól badawczych wyznaczonych na podstawie map wojskowych i zdjęć satelitarnych. Sondaże wiertnicze pozwolą na rozpoznanie warunków glebowych, struktury gruntu i układu warstw związanych z infrastrukturą z okresu funkcjonowania strażnicy”.

Źródło: wPolityce.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze