Inwigilacja dziennikarzy tematem "Rozmowy Ściśle Jawnej"

Artykuł
TELEWIZJA REPUBLIKA

Dziś tematem "Rozmowy Ściśle Jawnej" Piotra Nisztora będzie sprawa nielegalnej inwigilacji dziennikarzy, która rozpoczęła się po ujawnieniu przez tygodnik "Wprost" afery taśmowej. W dyskusji wezmą udział: Roman Osica z Radia Zet, Cezary Bielakowski z "Wprost" oraz Cezary Gmyz, dziennikarz "Do Rzeczy" i Telewizji Republika. Premiera programu o godz. 21:30.

 "Po ujawnieniu taśm służby korzystały z sieci agentów wokół "Wprost", aby wiedzieć, co dzieje się w redakcji" – informuje na Twitterze prowadzący "Rozmowę Ściśle Jawną" Piotr Nisztor. 

 

 

W zeszłym tygodniu Radio ZET, powołując na wyniki audytu przeprowadzonego w Biurze Spraw Wewnętrznych Policji, poinformowało, że w Komendzie Głównej Policji działała specgrupa do rozpracowania osób biorących udział w wyjaśnianiu afery taśmowej. Według raportu podsłuchiwano w sumie 80 osób, w tym dziennikarzy i prawników.

Specjalna grupa, na czele której stanął ówczesny szef Biura Spraw Wewnętrznych KGP, działa tak, by ukryć sprawę przed prokuraturą i sądami, w związku z tym w oficjalnych notatkach podsłuchy były uzasadniane zupełnie innymi okolicznościami. Z doniesień rozgłośni wynika, iż policja otrzymała praktycznie nieograniczone możliwości, żeby dowiedzieć się, kto stoi za głównym podejrzanym w tej sprawie Markiem Falentą.

Radia ZET podało, że ślady inwigilacji pozostały w notatkach służbowych sporządzonych przez funkcjonariuszy. Jeden z policjantów zaangażowanych w audyt przyznał, iż inwigilowano wszystkich, którzy mieli kontakt z Falentą, również dziennikarzy. Według rozgłośni nagrania tych rozmów miały zostać skasowane. 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy