Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Inwestuje tam, gdzie "wolność mediów jest zagrożona". George Soros wykupił ponad 11 proc. udziałów Agory

mg 12:41 8 czerwca 2016
WIKIEPDIA/ SZCZEBRZESZYNSKI/ DOMENA PUBLICZNA
Fundusz MDIF Media Holdings kupił 5,35 mln akcji Agory stanowiących 11,22 proc. kapitału zakładowego spółki i dających 8,26 proc. głosów na jej walnym zgromadzeniu. Fundusz jest wspierany finansowo przez George'a Sorosa, kontrowersyjnego finansistę, inwestującego w projekty medialne w krajach, „gdzie dostęp do wolnych mediów jest zagrożony”.

Inwestorzy zapewniają, że zakup akcji motywowany jest czynnikami finansowymi. – Przy obecnej cenie akcji Agory jest to znakomita inwestycja, dająca unikalną możliwość pozyskania do naszego portfolio jednej z największych grup mediowych w Europie – uzasadnia w komunikacie prasowym Harlan Mandel, CEO Funduszu MDIF Media Holdings.

Powszechnie wiadomo jednak, że George Soros w ostatnich wypowiedziach często podważa ład demokratyczny w Polsce. W wywiadzie dla „The New York Review Of Books” stwierdził, że nasz kraj jest "jednym z najbardziej homogenicznych etnicznie i religijnie krajów w Europie". Jest więc wysoce prawdopodobne, że jego inwestycja w Agorę może mieć podłoże polityczne. 

Dodatkowo pojawiły się spekulacje, że Soros może również wspierać finansowo polską opozycję. Sprawę komentował w TVP Info Matthew Tyrmand. – Prawda jest taka, że fundacje Sorosa biorą udział w grze politycznej. Może nie finansują działalności partii opozycyjnych, ale działają na rzecz organizacji, które sprzeciwiają się porządkowi politycznemu w kraju – mówił.

 

 

Źródło: wirtualnemedia.pl, wpolityce.pl, tvp.info.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze