Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Internetowy oszust zatrzymany! Jego grupa oszukała blisko 200 osób i spowodowała KOLOSALNE straty

AS 12:13 8 listopada 2019
flickr
Policjanci z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej na co dzień zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości ustalili i zatrzymali w wyniku działań operacyjnych kolejną osobę podejrzaną o udział w procederze polegającym na wysyłaniu fałszywych powiadomień do klientów jednego z banków, dzięki którym sprawcy uzyskiwali dane dostępowe do ich kont, z których następnie wyprowadzane były środki pieniężne. Oprócz zatrzymania podejrzanego zabezpieczono kilkanaście telefonów komórkowych, karty sim, nośniki pamięci oraz woreczki z zawartością m.in. białego proszku, który poddany zostanie teraz badaniu laboratoryjnemu.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w wyniku działań operacyjnych zatrzymali 37-latka, podejrzanego o udział w grupie, która ma na swoim koncie szereg wyłudzeń na szkodę klientów jednego z banków. Jak wynika z przeprowadzonych w tej sprawie ustaleń, mężczyzna zamieszany był w proceder polegający na wysyłaniu do różnych osób fałszywych powiadomień, dzięki którym sprawcy uzyskiwali dostęp do ich kont bankowych, skąd następnie wyprowadzali środki pieniężne, przeprowadzając nieuprawnione transakcje. Ofiarami oszustów padło blisko 200 osób. Straty powstałe w tej sprawie oszacowane zostały na kwotę ponad 1,2 mln złotych na szkodę banku oraz jego klientów.

W trakcie działań związanych z zatrzymaniem 37-latka policjanci zabezpieczyli również kilkanaście telefonów komórkowych, karty sim, nośniki pamięci oraz woreczki z zawartością m.in. białego proszku. W związku z podejrzeniem, iż ujawniona substancja to środek, którego posiadanie jest zabronione, poddany on zostanie dalszemu badaniu laboratoryjnemu.

Wobec podejrzanego sąd na podstawie zgromadzonych materiałów zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu. W tej sprawie funkcjonariusze do chwili obecnej zatrzymali 5 osób. Obecnie nadal wyjaśniane są okoliczności związane z procederem. Nie wykluczone są dalsze zatrzymania. Za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.gov.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze