Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Internauci kpią z Lewandowskiego. Europoseł: Spotkałem rowerzystę o "niewłaściwym" dla prawdziwych Polaków kolorze skóry...

JJ 15:26 25 lipca 2020
Janusz Lewandowski, europoseł POYoutube/Platforma Obywatelska
Europoseł Platformy Obywatelskiej Janusz Lewandowski podzielił się na Twitterze historią mającą dowodzić nietolerancji i agresji Polaków wobec osób o innym kolorze skóry. Chyba coś poszło nie tak. Na szczęście internauci jak zwykle okazali się niezawodni.

Polityk opisał na Twitterze spotkanie w Warszawie z rowerzystą o innym niż biały kolorze skóry. Co najlepsze, rowerzysta trzymał w ręku biało-czerwoną flagę. Dla kogoś, kto był kiedykolwiek na Marszu Niepodległości lub chociaż widział fotorelację z tego wydarzenia lub słyszał o istnieniu i działalności dr. Bawera Aondo-Akaa, taki widok nie byłby raczej żadnym zaskoczeniem. 

Inaczej dla europosła Janusza Lewandowskiego, który do przypadkowego spotkania postanowił dorobić ideologię. 

– Widziałem w W-wie rowerzystę o "niewłaściwym" dla prawdziwych Polaków kolorze skóry. Trzymał w ręku, co niewygodne, biało-czerwoną flagę, jakby błagał "nie bijcie". Smutny znak czasu w niegdyś tolerancyjnym kraju- napisał polityk. Trzeba przyznać, że próbował upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: powielić jednocześnie dwie manipulacje: tę o "prawdziwych Polakach" i tę o rasizmie naszych rodaków. 

Niestety, nie udało się. Internauci szybko wyśmiali europosła PO. Niektórzy przypominali o "prowokacji dziennikarskiej" Jacka Hugo-Badera z "Gazety Wyborczej", który pewnego pięknego dnia udał się na Marsz Niepodległości... w dość nietypowym przebraniu. Ucharakteryzowany na czarnoskórego mężczyznę dziennikarz relacjonował marsz organizowany przez środowiska narodowe w 2016 r.

– Przede mną przeszło kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którym towarzyszyło zdziwienie: „Matko, czarnuch przyszedł”. Nawet jak tego nie wypowiadali, czułem to. To był jeden z najmniej przyjemnych dni w moim życiu- pisał Jacek Hugo-Bader. Jego artykuł wzbudził falę krytyki i kpin, ponieważ Polacy o innym niż biały kolorze skóry nierzadko pojawiają się na tego typu wydarzeniach, a przykładem jest chociażby wyżej wymieniony czarnoskóry konserwatywny polityk i działacz pro-life, dr Bawer Aondo-Akaa. 

Podobnie internauci zareagowali na dzisiejszy wpis Janusza Lewandowskiego. Porównania z Jackiem Hugo-Baderem w tzw. "blackface" (swoją drogą przebieranie się za osoby o innym kolorze skóry również jest uznawane za rasizm, ciekawe, że dziennikarz "Gazety Wyborczej" o tym nie pomyślał). Wielu twitterowiczów wrzucało też zdjęcia osób czarnoskórych na Marszach Niepodległości. Ludzie ci nie wyglądali raczej, jakby flaga Polski była tylko kamuflażem mającym ochronić przed biciem... 

 

 

Nie brakuje także ciekawych, iście freudowskich teorii sugerujących przekonania samego Lewandowskiego:

 

Źródło: Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze