Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Intensywne opady deszcze sparaliżowały Anglię! [WIDEO]

M.N. 10:34 8 listopada 2019
zrzut ekranu \ Twitter \ @SarahJoWright
Potężne deszcze nawiedziły w czwartek popołudniu i wieczorem północną Anglię, paraliżując ruch drogowy i kolejowy. Najgorsza sytuacja jest w Sheffield, gdzie zalane są ulice. Kilkaset osób było tam uwięzionych przez kilka godzin w jednym z centrów handlowych.

W czwartek krótko przed godz. 23 miejscowego czasu (godz. 22 w Polsce) w całej Anglii obowiązywało 98 ostrzeżeń powodziowych - oznaczających, że spodziewane są podtopienia i 117 alertów powodziowych - oznaczających, że podtopienia są możliwe. Najwięcej w hrabstwie South Yorkshire, którego głównym miastem jest właśnie Sheffield. 

- Służby ratunkowe pracują w pełnych składach, monitorujemy sytuację najlepiej jak potrafimy, ale jesteśmy zalewani. Wszyscy są na pokładzie, wszyscy zostali zmobilizowani, straż pożarna i służby miejskie pracują na pełnych obrotach – powiedział cytowany przez BBC radny z Sheffield Mark Jones. 

W Sheffield najgorsza sytuacja była w centrum handlowym Meadowhall, gdzie miał się odbyć przedświąteczny koncert. Został on odwołany w ostatniej chwili, ale i tak zostało w nim kilkaset osób, którym policja zaleciła, by nie opuszczały budynku, gdyż teren wokół niego był zupełnie zalany. Dopiero po kilku godzinach policja rozpoczęła ewakuowanie uwięzionych ludzi z budynku. 

Źródło: tvp.info, Twitter

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze