Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Inicjatywa Trójmorza. Prezydent Duda: za wolność naszą i waszą

AS 16:12 5 czerwca 2019
Krzysztof Sitkowski KPRP
Prezydent Andrzej Duda jest w Słowenii, gdzie weźmie udział w szczycie Inicjatywy Trójmorza oraz wspólnie z przywódcami państw tego gremium otworzy Forum Biznesu Państw Inicjatywy Trójmorza.

Podczas szczytu, na którym obecny będzie też Prezydent Niemiec, ma zostać powołany m.in. fundusz Trójmorza.


Dwudniową wizytę Andrzej Duda rozpoczął od spotkania z Prezydentem Słowenii Borutem Pahorem. Następnie obaj przywódcy rozmawiali z Przewodniczącym Zgromadzenia Państwowego Republiki Słowenii Dejanem Židanem i Przewodniczącym Rady Państwowej Republiki Słowenii Alojzym Kovšcą.

W Parlamencie Republiki Słowenii Prezydenci wzięli udział w otwarciu wystawy poświęconej polskiemu etnografowi i działaczowi niepodległościowego Emilowi Korytce; w tym roku przypada jego 180. rocznica śmierci.

 

Prezydent Duda zauważył, że wystawa „w poruszający sposób” pokazuje to, co najważniejsze we wspólnej historii obu państw – „przyjaźń i zrozumienie”. – Zarazem pokazuje los młodego Polaka, który urodził się w czasie, gdy Polski nie było na mapie, i który w tak piękny sposób swoim życiem zobrazował hasło „za wolności naszą i waszą”, tutaj ta wolność biegła poprzez kulturę – zaznaczył Andrzej Duda.

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.158/2) - KALETA: NIEKTÓRE WYROKI SĘDZIOWSKI POKAZUJĄ, ŻE SĄ RÓWNI I RÓWNIEJSI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze