Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Inauguracja konkursu literacko-plastycznego „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940"

AR 14:45 25 stycznia 2021
Witek zachęciła młode osoby aby wyraziły swoje zdanie na temat kłamstwa katyńskiego, poprzez udział w konkursie. MON
Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w Sejmie, Witek zachęciła młode osoby aby wyraziły swoje zdanie na temat kłamstwa katyńskiego, poprzez udział w konkursie.

- Dziś chcemy ogłosić drugą edycję konkursu, którego myślą przewodnią będzie współczesny wymiar kłamstwa katyńskiego. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich. Prace należy nadsyłać do 19 marca na adres Kancelarii Sejmu z dopiskiem: „Polskie serce pękło. Katyń 1940” II edycja konkursu – powiedziała Witek.

- Obowiązkiem naszym i młodego pokolenia jest przechowywać i pielęgnować nasze polskie tradycje, wszystko to, co było przełomowe, ale także tragiczne - dodała.

- Prawda na temat ludobójstwa jest niezwykle istotna. Dziś jesteśmy zobowiązani, aby mówić prawdę o tej zbrodni – zaznaczył minister Błaszczak.

- Dziś poprzez ten konkurs głosimy prawdę o Zbrodni Katyńskiej. Prawdę skierowaną m. in. do przyszłych pokoleń - dodał

- Dziś wydaje się, że sprawy są oczywiste, że fakty są oczywiste i jasne. Niestety w putinowskiej Rosji giną tablice poświęcone ofiarom Zbrodni Katyńskiej, niestety w putinowskiej Rosji odbywają się pseudonaukowe konferencje dotyczące Zbrodni Katyńskiej. Ostatnio w listopadzie ubiegłego roku miała miejsce tego typu konferencja, w której uczestniczyli deputowani do Dumy. Po raz kolejny stawiano tam tę straszliwie zakłamaną tezę o tym, że autorami tej zbrodni byli Niemcy. To pokazuje, że o tę prawdę cały czas musimy zabiegać, żeby świat słyszał - wskazał Kamiński.

 

Tegoroczny konkurs przeprowadzany zostanie w trzech kategoriach:

• Plastycznej - stworzenie projektu plakatu;

• Literackiej - przygotowanie pracy pisemnej;

• Tekst piosenki - przygotowanie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.

 

 

 

Źródło: MON

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze